Aktualności

Przemysław Cecherz: Dominowaliśmy przez pełne 90 minut

Mimo skromnego zwycięstwa, trener Widzewa był zadowolony z występu swoich podopiecznych.

Za Widzewem kolejne trudne zawody. Łodzianie rzutem na taśmę, za sprawą trafienia Daniela Mąki, pokonali w niedzielę Ruch Wysokie Mazowieckie i przerwali serię remisów na wyjazdach. - Dominowaliśmy przez pełne 90 minut. Czy pod wiatr czy z wiatrem, graliśmy bardzo dobrze. Stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji i nie wiem, jak skomentować ten brak skuteczności. Zawodnicy są nerwowi i chwilami być może nie wytrzymują presji ciągłego gonienia wyniku. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo graliśmy do końca i postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Do gry moich zawodników nie mam najmniejszych zastrzeżeń, a do skuteczności jak zawsze tak - skomentował po meczu Przemysław Cecherz.

Ku zaskoczeniu wielu kibiców, szkoleniowiec łodzian w niedzielnym pojedynku nie zdecydował się dokonać żadnej zmiany. W końcowym rozrachunku okazało się, że ta myśl była słuszna. - Wierzyłem w moich zawodników, ale nie mieliśmy też na ławce zawodników typowo ofensywnych. Pomóc mógł nam jedynie Yudai Ogawa, ale przy dzisiejszej walce z rosłymi obrońcami lepszym wyborem wydawał mi się Piotrek Okuniewicz, który wygrywał pojedynki główkowe i brał grę na siebie - powiedział trener Widzewa.

Mecz z Ruchem kosztował widzewiaków nie tylko wiele sił, ale i również dwóch zawodników. Czwarte żółte kartki otrzymali Dawid Kamiński i Marcin Kozłowski. Nie zobaczymy ich zatem w najbliższym ligowym meczu z rezerwami Jagiellonii Białystok. - Na pewno są to zmiany wymuszone kartkami. W pierwszej kolejności musimy jednak sprawdzić, czy w zespole nie ma żadnych urazów, a o składzie na Jagiellonię będę myślał od poniedziałku - zaznaczył Przemysław Cecherz.

Zanim jednak dojdzie do meczu z Jagiellonią, przed czerwono-biało-czerwonymi jeszcze potyczka w Sieradzu. Nasza drużyna zagra w środę o finał okręgowego Pucharu Polski z miejscową Wartą. - Każdy mecz jest ważny. To jest Widzew - czy na dany mecz jedzie dwudziesty, dwudziesty pierwszy, czy osiemnasty zawodnik, to musi jechać, aby wygrać. Jeżeli nie ma takiego podejścia, to nie nadaje się do tego klubu - zakończył.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening przy ul. Małachowskiego 19.09.2019

Trening przy ul. Małachowskiego 19.09.2019

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 21
2 Stal Rzeszów 19
3 Widzew Łódź 18
4 Resovia 17
5 GKS Katowice 17
6 Garbarnia Kraków 16
7 Znicz Pruszków 16
Pełna tabela