Aktualności

Przedstawiciele Akademii Widzewa z wizytą w Rawie Mazowieckiej

Z młodzieżowymi sekcjami RKS-u Mazovii Rawa Mazowiecka spotkali się Damian Radowicz oraz Marcin Płuska. Młodzi adepci futbolu mieli okazję wziąć udział w treningu oraz wysłuchać wykładu.

Prelekcję dotyczącą zdrowego odżywania oraz konsekwencji w realizacji marzeń poprowadził Damian Radowicz, trener przygotowania fizycznego w Akademii Widzewa. Młodzież mogła obejrzeć krótki film przedstawiający historię byłego zawodnika Widzewa, następnie opowiedział on m.in. o motywacji, treningu oraz odżywianiu. - Mówiłem młodym zawodnikom, jak ważna jest motywacja i chęci do działania. Mogli dowiedzieć się, jakie znaczenie dla sportowca ma żywienie, a także jak podchodzić do treningów - mówi Damian Radowicz.

Po wykładzie przedstawiciele Akademii przeprowadzili trening specjalnie dla drużyn młodzieżowych Mazovii. Nie zabrakło na nim oczywiście ćwiczeń z piłką. Na koniec młodzież z Rawy Mazowieckiej zagrała mecz, a w jednej z drużyn wystąpił Damian Radowicz. - Było to bardzo udane spotkanie. Młodzi zawodnicy byli bardzo zaangażowani w trening i z zainteresowaniem wysłuchali wykładu. Na pewno jeszcze w tym roku nie raz spotkamy się z młodymi zawodnikami Mazovii - dodaje Marcin Płuska, koordynator ds. klubów partnerskich Akademii.

Wydarzenie zostało bardzo pozytywnie przyjęte także przez jego gospodarzy. - To świetna sprawa. Bardzo zadowoleni byli zarówno młodzi zawodnicy, jak i ich rodzice. Chcielibyśmy częściej prowadzić takie akcje - mówi Bartosz Chinowski, prezes Mazovii.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Gramy dla Wiktora 25.01.2020

Gramy dla Wiktora 25.01.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela