Aktualności

Przedłużasz karnet? Musisz to wiedzieć!

Już tylko do soboty 17 lipca trwa pierwszy etap sprzedaży karnetów na mecze domowe Widzewa Łódź w sezonie 2021/2022. Przypominamy więc kwestie związane z zakupem karnetów, o które kibice pytają najczęściej.

1. Do kiedy mogę przedłużyć karnet z zachowaniem miejsca?

Przedłużanie karnetów dla osób, które chcą zachować swoje dotychczasowe miejsce na stadionie trwa do soboty 17 lipca do godz. 23:59.

2. Czy karnet można przedłużyć stacjonarnie?

Nie. Ze względów epidemiologicznych karnety można przedłużyć tylko on-line przez stronę https://widzew.com/web/bilety/przedluz-karnet.

3. Czy można przepisać karnet na inną osobę?

Tak, w momencie przedłużania karnetu jest możliwość zmiany danych jego posiadacza - należy podać jego imię, nazwisko, numer PESEL, a później - w przypadku opcji wysyłki - także adresu, na który ma trafić przepisany karnet.

4. Dlaczego karnety są droższe?

Ceny karnetów na mecze domowe Widzewa Łódź przez ostatnie dwa lata nie zmieniały się, a w tym czasie bardzo mocno wzrosły koszty ponoszone przez Klub, m.in. w zakresie ochrony dnia meczowego oraz koszty operacyjne. Ceny karnetów na sezon 2021/2022 wzrosły o około 11% dla kibiców indywidualnych przedłużających swoje abonamenty, ale dzięki podjętym przez Klub działaniom, m.in. oszczędnościom w zakresie wynagrodzeń zawodników, skalę podwyżek udało się znacząco ograniczyć. Warto pamiętać, że nawet po podwyżkach jednostkowa cena wejścia na mecz dla posiadaczy karnetów jest - w zależności od trybuny - nawet około 40% niższa od ceny pojedynczego biletu w nowym sezonie.

5. Dlaczego ceny karnetów na rundy jesienną i wiosenną nie są równe?

W rundzie jesiennej Widzew Łódź rozegra na własnym stadionie 10 spotkań, z kolei w rundzie wiosennej – 7. Stąd inna cena karnetów na poszczególne rundy.

6. Czy w sezonie 2021/2022 otrzymam kartę karnetową?

Każdy karnetowicz w nowym sezonie otrzyma karnet (poprzez odbiór osobisty lub przesyłkę kurierską), ale do czasu całkowitego zdjęcia obostrzeń nie będzie on fizycznie potrzebny do wejścia na stadion. Karnet będzie miał charakter wieloletniej Karty Widzewiaka, z którą związana będzie możliwość korzystania z różnych usług i benefitów. O szczegółach tego projektu Klub będzie informować w oddzielnych komunikatach.

7. Na jakiej podstawie posiadacz karnetu wejdzie na mecz?

Do czasu obowiązywania obostrzeń sanitarnych uprawniać do wejścia na mecz będzie jedynie przydzielony danemu posiadaczowi karnetu bilet jednorazowy na konkretne spotkanie. Będzie on dostępny na koncie nabywcy i powinien zostać wydrukowany lub ewentualnie okazany na urządzeniu mobilnym.

8. Czy Widzew planuje wpuszczać na mecze poza obowiązującymi limitami karnetowiczów, którzy zostali zaszczepieni przeciw COVID-19?

Tak. W sezonie 2021/2022 Widzew Łódź zamierza skorzystać ze wszystkich możliwości, by wpuszczać na mecze domowe jak największą liczbę kibiców. Dlatego nadal prowadzone będą zapisy na poszczególne mecze, z uwzględnieniem informacji o szczepieniu.

Przed każdym meczem dla posiadaczy karnetów uruchamiany będzie specjalny system rezerwacyjny, umożliwiający potwierdzenie posiadania dokumentów zaświadczających przyjęcie szczepienia przeciw COVID-19, to jest:

- Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) lub krajowego zaświadczenia o szczepieniu - rozumianych jako dokumenty przyznawane osobom, które przyjęły wymagane dawki szczepionki przeciw COVID-19 (dostępne do pobrania po zalogowaniu na Internetowe Konto Pacjenta (https://pacjent.gov.pl/) lub w aplikacji mObywatel)

lub

- Międzynarodowego Świadectwa Szczepienia, tzw. Żółtej Karty (Carte Jaune/Yellow Card) Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Na tej podstawie kibic nie zostanie zaliczony do limitu miejsc dla osób niezaszczepionych i będzie zobligowany do okazania ww. dokumentu podczas wejścia na stadion.

9. W jaki sposób Widzew Łódź będzie weryfikował, czy dany kibic jest zaszczepiony?

Karnetowicze, którzy zaznaczą w systemie, że są zaszczepieni i tym samym nie będą zaliczani do limitu określonego w rozporządzeniu, będą musieli okazać przy wejściu na stadion zaświadczenie o szczepieniu, tzw. paszport covidowy lub informację o szczepieniu z Internetowego Konta Pacjenta. Dokumenty, o których mowa powyżej mogą zostać okazane w formacie cyfrowym lub papierowym. Uwaga! Nie będą one zapisywane podczas weryfikacji w trakcie wejścia na imprezę masową i tym samym nie będą potem przechowywane. Jedynie dla celów bieżącej kontroli przy wejściu weryfikowana będzie autentyczność i ważność zaświadczenia.

Brak okazania właściwych zaświadczeń może skutkować odmową wstępu na imprezę masową z uwagi na limit miejsc dla osób niezaszczepionych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

10. Czy osoby niezaszczepione będą mogły wejść na mecz?

Karnetowicze, którzy nie potwierdzą posiadania zaświadczenia o szczepienia przeciw COVID-19 w momencie zapisu na mecz, będą mogli wejść na stadion do liczby stanowiącej 50% pojemności stadionu. Warto pamiętać jednak, że o limitach tych nie decyduje Klub, a organy rządowe w odpowiednich rozporządzeniach.

11. Gdzie znajdę swój numer karnetu?

Kibice, którzy chcą zweryfikować numer swojego karnetu, muszą pamiętać, że przed sezonem 2020/2021 doszło do zmiany tych numerów. W związku z tym nie są one tożsame z numerami znajdującymi się na odwrocie karty karnetowej otrzymanej na sezon 2019/2020. Pierwszym krokiem w ustaleniu aktualnego numeru karnetu jest zalogowanie się na stronie https://karnety.widzew.com. Następnie należy przejść do zakładki TWOJE ZAMÓWIENIA. W zamówieniu karnetu na obecny sezon widoczna będzie pozycja NUMER KARTY. To właśnie ten ciąg dziewięciu cyfr jest numerem Twojego obecnego karnetu. Jeśli jesteś posiadaczem karnetu, a w tym miejscu go nie widzisz, oznacza to, że karnet musiał być zakupiony dla Ciebie przez inną osobę. Wtedy numer karnetu uzyskać możesz analogicznie, ale z konta osoby, która formalnie go dla Ciebie nabyła.

W poprzednich sezonach kibice Widzewa Łódź wielokrotnie pokazywali, że karnet to nie tylko wejściówka na mecz, ale symbol przywiązania do Klubu i cegiełka na jego odbudowę. Teraz znów wracamy do gry! Dziesiątki miast, miasteczek i miejscowości, tysiące kilometrów, by wypełnić Serce Łodzi. #PółPolski jest z nami - przedłuż swój karnet na Widzew!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela