Aktualności

Przebudzenie mocy w Skierniewicach - relacja z Widok Cup

Piąte miejsce zajęła drużyna Widzewa Łódź rocznika 2006 w kończącym sezon halowy turnieju.

Młodzi widzeiwiacy nie rozpoczęli skierniwickich zawodów zbyt dobrze. Początkowe problemy i przysłowiowe  "pozostanie w szatni" podczas pierwszych pojedynków w halowym turnieju Widok Cup w Skierniewicach zaowocowało kolejnymi porażkami - z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:4, Widokiem Skierniewice 1:4 oraz Żyrardowianką Żyrardów 1:3. Dla młodych był to bardzo trudny start, w następstwie którego do ostatniego spotkania w pierwszym dniu zmagań podeszli oni w fatalnych nastrojach. Jednak wpajany od najmłodszych lat widzewski charakter dał im wysokie zwycięstwo 5:1 nad Akademią Ursynów Warszawa i nadzieję na lepszy początek kolejnego dnia.

W niedzielnych barażach, jak i w całym dniu, mimo wyników, zobaczyć można było już mocno odmieniony zespół z Łodzi. - Drugiego dnia zobaczyliśmy kompletnie inny Widzew, co podkreślali trenerzy i kibice naszych rywali. Chłopcy podnieśli się, pokazali charakter, powalczyli jak na widzewiaków przystało i zrewanżowali się sobotnim rywalom, będąc bardzo bliscy awansu do finału turnieju - przyznał Krzysztof Kaszuba, opiekun drużyny.

W meczu o wejście do ćwierćfinału młodzi widzewiacy pokonali Talent Białystok 2:1, niestety już w ćwierćfinale trafili na rewelacyjną Lechię Tomaszów Mazowiecki, późniejszego zwycięzcę turnieju, i ulegli jej po zaciętym spotkaniu, minimalnie, 1:2. Kolejne turniejowe spotkania to już skromne zwycięstwo 1:0 nad Widokiem Skierniewice, w pojedynku o grę o piąte miejsce. W ostatnim swoim meczu Widzew 2006 pewnie pokonał Żyrardowiankę i odegrał się za poprzedni dzień, gromiąc rywala aż 4:1.

Najlepszym zawodnikiem łodzian został Krystian Lachowski z dorobkiem 10 zdobytych bramek. Młodym widzewiakom gratulujemy waleczności i serca pozostawionego na boisku. Idealnym podsumowaniem turnieju jest cytat opiekuna drużyny: - W sobotę "nie dojechaliśmy" na turniej, jednak niedziela to już "przebudzenie mocy".

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI
2. WIGRY SUWAŁKI
3. BKS LUBLIN
4. APN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
5. WIDZEW ŁÓDŹ
6. AP OSIR ŻYRARDÓW
7. WIDOK ŻÓŁCI
8. FA URSYNÓW WARSZAWA
9. TALENT BIAŁYSTOK
10. GTV STADION ŚLĄSKI CHORZÓW
11. WIDOK Czerwoni
12. WIDOK Zieloni


Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Turniej Piłkarski Dzieci i Młodzieży w Sędziejowicach 10.11.2017

Turniej Piłkarski Dzieci i Młodzieży w Sędziejowicach 10.11.2017

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 34
2 Sokół Aleksandrów Łódzki 34
3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 30
4 Huragan Morąg 30
5 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 28
6 Victoria Sulejówek 25
7 Olimpia Zambrów 24
Pełna tabela