Aktualności

Premierowe występy i gole widzewiaków w Skierniewicach

Premierowy występ nowego zawodnika, gra od pierwszej minuty dwóch młodzieżowców i gol Krystania Nowaka po powrocie do klubu. Co ciekawego działo się w trakcie sobotniego starcia?

Nie mijają echa meczu z Unią Skierniewice, który stał pod znakiem debiutów. Po zakończeniu poprzedniego sezonu kadra pierwszego zespołu Widzewa przechodzi zmiany, co było już widać podczas spotkania w Fortuna Pucharze Polski. Wprawdzie w wyjściowej jedenastce nie pojawił się żaden z niedawno zakontraktowanych piłkarzy, ale po przerwie oficjalny debiut w barwach Widzewa zaliczył Patryk Mucha, który w 63. minucie zastąpił Roberta Prochownika. Przypomnijmy, że jest to pomocnik grający w poprzednim sezonie w Górniku Polkowice, skąd do Widzewa przeszedł też trener Enkeleid Dobi. Dla szkoleniowca sobotnie spotkanie również było pierwszym oficjalnym starciem w roli w roli trenera łódzkiej drużyny.

Wspomniany Prochownik zaliczył dwa debiuty na boisku w Skierniewicach. Był to dla niego pierwszy raz, gdy wyszedł na boisko w podstawowej jedenastce, a w 37. minucie zdobył swoją premierową bramkę dla czerwono-biało-czerwonych. Również obrońca Filip Becht zaliczył swój pierwszy w wyjściowym składzie widzewiaków. 18-latek wcześniej zanotował jedynie któtki epizod, wchodząc na boisko w ostatniej minucie ligowego meczu ze Stalą Stalowa Wola w poprzednim sezonie.

Swój pierwszy oficjalny występ po powrocie do klubu i przebytej kontuzji zaliczył Krystian Nowak. Środkowy obrońca po raz ostatni zagrał w barwach Widzewa w oficjalnym spotkaniu w maju 2015 roku, gdy łodzianie żegnali się z I ligą. Teraz Nowak ponownie pojawił się w drużynie widzewiaków i ten powrót uczcił dodatkowo golem strzelonym w 81. minucie meczu w Skierniewicach. Była to jego szósta bramka zdobyta w barwach drużyny z alei Piłsudskiego. Podczas gry w latach 2012-2014 strzelił najpierw 2 gole w ekstraklasie, a kolejne 3 w I lidze.

Teraz przed widzewiakami niespełna dwa tygodnie przygotowań do startu sezonu w I lidze. Ciekawe, kogo trener Dobi wybierze do pierwszej jedenastki na inaugurujący rozgrywki wyjazdowy mecz z Radomiakiem?


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela