Aktualności

Poznaliśmy uczestników Turnieju Finałowego Akademii Widzewa w grze FIFA 21

Trwa wirtualny turniej w grze FIFA 21, w którym do wzięcia udziału zostali zaproszeni wszyscy młodzi piłkarze Akademii Widzewa oraz klubów partnerskich.

Turniej eliminacyjny został zorganizowany przez Widzew Łódź Esports. Planowo miał zostać przeprowadzony tylko na konsoli PlayStation 4, jednak wraz z rosnącym zainteresowaniem rodziców młodych piłkarzy i licznymi zapytaniami zawodników o inne platformy, postanowiono rozszerzyć koncepcję imprezy o rozgrywki za pośrednictwem komputerów osobistych oraz konsol Xbox One. W ten sposób zamiast wstępnych czterech miejsc na Turniej Finałowy, liczba "slotów" została powiększona do dziesięciu, rozdzielając je proporcjonalnie do liczby zapisanych uczestników na każdej platformie. W przypadku  konsoli Playstation 4, do wyłonienia pełnej liczby finalistów potrzebne były baraże.

- Jestem bardzo zadowolony z liczby rejestracji na turnieje eliminacyjne, która objęła 1/4 wszystkich zawodników Akademii. Spotkałem się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony rodziców, a po konsultacji z częścią z nich postanowiliśmy rozszerzyć imprezę na wszystkie platformy. Chętnie korzystamy z rad i wsparcia od rodziców oraz samych uczestników, by takie inicjatywy stały na jeszcze wyższym poziomie - mówi Alan Kosiński, Head of Esport w Widzewie Łódź.

Eliminacje to tylko wstęp do emocji, które są przewidziane dla uczestników rozgrywek. Główne boje będą toczyły się podczas Turnieju Finałowego na stadionie, który będzie podzielony na dwa etapy. W trakcie pierwszego z nich zawodnicy podzieleni na dwie pięcioosobowe grupy będą rozgrywali mecze na zasadzie "każdy z każdym". Dwóch najlepszych graczy otrzyma promocję do półfinałów.

Turniej Finałowy otrzyma profesjonalną oprawę telewizyjną dzięki klubowej telewizji WidzewTV, a transmisja z wydarzenia będzie dostępna na profilach społecznościowych klubu i drużyny e-sportowej. Jedyną niewiadomą pozostaje data rozegrania etapu finałowego ze względu na kwarantannę narodową, ale niedługo gracze poznają szczegóły na temat dalszych etapów rozgrywek.

Lista uczestników Turnieju Finałowego:

Janowski Sebastian (U12)

Kacperski Oskar (U16)

Kowasz Patryk (U17)

Lewandowski Marcel (U13)

Miksa Dawid (U14)

Milczarek Gracjan (U16)

Mirowski Szymon (U17)

Mokracki Michał (U12)

Tarociński Kacper (U14)

Wencel Marcel (U14)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewski Klub Biznesu - Orientarium 26.11.2021

Widzewski Klub Biznesu - Orientarium 26.11.2021

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 38
2 Widzew Łódź 35
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 31
5 Sandecja Nowy Sącz 30
6 ŁKS Łódź 28
7 GKS Tychy 27
Pełna tabela