Aktualności

Poznaliśmy pełny skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/2021

Piątkowe finały barażów wyłoniły ostatnie zespoły, które w najbliższym sezonie występować będą na drugim poziomie rozgrywkowym w kraju.

Z zaplecza PKO BP Ekstraklasy do piłkarskiej elity awansowała Warta Poznań, pokonując 2:0 Radomiaka Radom, który w konsekwencji tej porażki w kolejnych rozgrywkach będzie ligowym rywalem Widzewa. Natomiast pulę drużyn w Fortuna 1 Lidze uzupełniła Resovia, która w derbach Rzeszowa okazała się być lepsza od Stali, pokonując ją w rzutach karnych 7:6.

W nowej ligowej kampanii Widzew zmierzy się z lokalnym rywalem. Dwa mecze z ŁKS-em będą odpowiednio 74. oraz 75. derbami Łodzi. Oprócz ŁKS w gronie spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy znalazły się Korona Kielce oraz Arka Gdynia. Dla obu drużyn to duża zmiana. Korona Kielce ostatni raz w tych rozgrywkach grała ponad dekadę temu, natomiast Arka ostatni mecz w pierwszej lidze rozegrała w sezonie 2015/2016.

Na barażach sezon zakończyły: Miedź Legnica, Radomiak Radom oraz Termalica Nieciecza Bruk-Bet. Te trzy zespoły marzenia o ekstraklasie musiały odłożyć o minimum rok. Beniaminkami rozgrywek Fortuna 1 Ligi będą, oprócz Widzewa, Górnik Łęczna oraz Resovia Rzeszów, która w barażach okazała się lepsza od Bytovii Bytów oraz Stali Rzeszów.

W gronie wszystkich pierwszoligowych zespołów znajdziemy takie, które stać na walkę o czołowe lokaty. GKS Tychy widzewiacy sprawdzą jeszcze przed sezonem, w wakacyjnym sparingu. Zagłębie Sosnowiec zasilił właśnie doskonale znany w Widzewie Łukasz Turzyniecki. Sandecja Nowy Sącz, która od kilku sezonów przyzwyczajała swoich kibiców do dobrych wyników, teraz będzie chciała udowodnić, że minione rozgrywki to tylko wypadek przy pracy.

W sezonie 2016/17 Odra Opole zdobyła bezpośredni awans do Fortuna 1. Ligi razem z Rakowem Częstochowa. Raków kolejny sezon będzie zasiadał na piłkarskich salonach, natomiast Odra skutecznie gruntuje swoją pozycję w pierwszej lidze. Podobnie sytuacja ma się z Puszczą Niepołomice, od kilku sezonów dobrze zadomowioną na zapleczu ekstraklasy. 

Ciekawy projekt w tym sezonie wyklarował się w Chrobrym. Drużyna otarła się nawet o baraże do PKO BP Ekstraklasy. Niewiele brakło, a Głogów mógłby mieć swojego reprezentanta w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mówi się, że debiutancki sezon nie jest tym najtrudniejszym, a najgorzej zagrać drugi dobry sezon w tej samej klasie rozgrywkowej. I to może być przestrogą dla piłkarzy GKS Bełchatów, co potwierdził inny GKS. Zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju w swoim premierowym sezonie Fortuna 1. Ligi osiągnęli szóste miejsce. Teraz natomiast musieli bronić się przed spadkiem.

Od ośmiu lat na tym szczeblu rozgrywek występuje Stomil Olsztyn, a największym jego sukcesem jest siódme miejsce w sezonie 2014/2015.

Rozgrywki 1. ligi rozpoczną się w ostatni weekend sierpnia, natomiast ostatnią kolejkę zaplanowano na 12/13 czerwca. Baraże zostaną rozegrane 16 oraz 20 czerwca. W najbliższym czasie powinien pojawić się dokładny harmonogram rozgrywek.

Skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/2021:

 1. Arka Gdynia (spadek)
 2. Chrobry Głogów
 3. GKS Bełchatów
 4. GKS Jastrzębie
 5. GKS Tychy
 6. Górnik Łęczna (beniaminek)
 7. Korona Kielce (s)
 8. ŁKS Łódź (s)
 9. Miedź Legnica
 10. Odra Opole
 11. Puszcza Niepołomice
 12. Radomiak Radom
 13. Resovia Rzeszów (b)
 14. Sandecja Nowy Sącz
 15. Stomil Olsztyn
 16. Termalica Bruk-Bet Nieciecza
 17. Widzew Łódź (b)
 18. Zagłębie Sosowiec

Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela