Aktualności

Powrót audycji Nasz Widzew w Radiu Łódź

Pierwszy tegoroczny odcinek audycji Nasz Widzew poświęcono wspomnieniu trenera Jacka Machcińskiego oraz powstającemu Muzeum Widzewa.

Gościem pierwszej części programu realizowanego przez klub wspólnie z Radiem Łódź, w jego profesjonalnym studiu, był Tomasz Gawroński, dyrektor Muzeum Widzewa. Opiekun klubowego miejsca pamięci ujawnił, na jakim etapie budowy jest muzeum, które stanowi ważny element obchodów 110-lecia Widzewa. - Liczę, że do końca roku jubileuszowego zorganizowana zostanie pierwsza wystawa. Wyłonione są już firmy, które mogą stworzyć muzeum i mam nadzieję, że do końca stycznia zarządowi Widzewa przedstawione zostaną konkretne oferty. Pierwsza wystawa będzie dotyczyła przekrojowo historii Widzewa. Będzie zlokalizowana na 110 metrach kwadratowych, więc mamy całkiem marketingowe hasło - mówił historyk.

Przypomnijmy, że Muzeum Widzewa będzie pierwszym znajdującym się w Państwowym Rejestrze Muzeów muzeum klubu piłkarskiego w Polsce. - Od momentu podjęcia decyzji o utworzeniu muzeum zajęliśmy się sprawami organizacjami, a teraz czeka nas żmudna praca archiwistyczna. Do tej pory zgłosiło się do nas ponad 20 osób, które przyniosły naprawdę ciekawe zbiory i pamiątki, o których istnieniu często nie miałem pojęcia - podkreślił Gawroński. 

Następnie w programie skupiono się na postaci trenera Jacka Machcińskiego, architekta zdobycia przez Widzew pierwszego mistrzostwa Polski, który zmarł w wieku 71 lat. Nie zabrakło wspomnień jego byłych zawodników. - Był kontrowersyjny, ale również wymagający jeśli chodzi o taktykę czy przygotowanie fizyczne. Jego sukces wynikał z tego, że wkomponował się w nasz zespół, pełen wielu indywidualności. Dotarł do nas, skonsolidował i dzięki temu zdobyliśmy mistrzostwo Polski - wspominał Andrzej Możejko w reportażu Piotra Galińskiego

Na koniec poruszono temat rozpoczęcia przez pierwszy zespół Widzewa przygotowań do rundy wiosennej. Czerwono-biało-czerwoni przez pierwsze dwa dni tygodnia przechodzi badania i testy, a w środę czeka ich trening w ośrodku szkoleniowym przy ulicy Małachowskiego. W sobotę zaś piłkarze rozegrają sparing z Unią Janikowo

Całość audycji "Nasz Widzew" już wkrótce będzie można odsłuchać na oficjalnym kanale klubowej telewizji WidzewTV w serwisie YouTube oraz na stronie internetowej Radia Łódź - partnera medialnego klubu i współproducenta programu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 08.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela