Aktualności

Porażka na koniec zgrupowania - relacja z meczu z Sokołem KONSPORT

Na zakończenie zgrupowania w Kleszczowie piłkarze Widzewa zmierzyli się w meczu sparingowym z Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, trener Przemysław Cecherz desygnował do gry zawodników, którzy w dotychczasowych sparingach rzadziej pojawiali się na boisku. W pierwszej jedenastce znaleźli się więc m.in. Patryk Strus, Krzysztof Możdżonek oraz Adrian Budka.

W początkowych fragmentach gry żadnej z drużyn nie udało się stworzyć dogodnej sytuacji. Dopiero w 18. minucie - po strzale z 16. metrów jednego z aleksandrowian - do interwencji zmuszony był Patryk Wolański, który bez problemu złapał piłkę. W 21. minucie ostre dośrodkowanie rywali z prawej strony boiska przeciął Przemysław Rodak. Widzewiacy pierwszy strzał na bramkę oddali w 33. minucie - uderzenie Piotra Okuniewicza było jednak niecelne. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W przerwie szkoleniowiec łodzian dokonał w składzie pięciu zmian, a na boisku pojawili się m.in. Marcin Kozłowski i Daniel Mąka. Widzewiacy w drugiej odsłonie próbowali atakować bardziej zdecydowanie, jednak nie potrafili przedrzeć się przez defensywę rywali. Sokół wypracował sobie natomiast dwie dogodne okazje na otwarcie wyniku, ale w obu przypadkach na posterunku czuwał Maciej Humerski. Bramkarz Widzewa nie mógł jednak nic poradzić w 80. minucie, kiedy na strzał zza pola karnego zdecydował się Jakub Rogalski, a piłka wpadła w samo okienko widzewskiej bramki. W samej końcówce znakomitą sytuację na wyrównanie miał jeszcze Yudai Ogawa, ale Japończyk z 7. metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie.

RTS Widzew Łódź - Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:0)

0:1 - Rogalski (80’)

Skład Widzewa: Patryk Wolański (46’ Maciej Humerski) - Kamil Tlaga (46’ Marcin Kozłowski), Przemysław Rodak (46’ Sebastian Zieleniecki), Michał Czaplarski, Patryk Strus, Paweł Broniszewski (46’ Kamil Wielgus), Maciej Kazimierowicz, Krzysztof Możdżonek (70’ Yudai Ogawa), Adrian Budka (46’ Daniel Mąka), Dawid Kamiński, Piotr Okuniewicz (63’ Grzegorz Brochocki).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew - Błękitni (KULISY) 15.09.2018

Widzew - Błękitni (KULISY) 15.09.2018

Tabela rozgrywek

1 Olimpia Grudziądz 22
2 Widzew Łódź 21
3 Radomiak Radom 18
4 Elana Toruń 18
5 GKS Bełchatów 17
6 Siarka Tarnobrzeg 17
7 Górnik Łęczna 15
Pełna tabela