Aktualności

Ponad 50 litrów Widzewskiej Krwi!

Kibice Widzewa, pomimo panującej pandemii, ruszyli do centrów krwiodawstwa w całym kraju i oddali łącznie 54 litry krwi.

Akcja #WidzewskaKrew rozpoczęła się na początku listopada i miała na celu uświetnić jubileusz powstania klubu poprzez zorgaznizowaną zbiórkę 110 litrów krwi. Pomysł inicjatywy wyszedł ze strony kibiców Widzewa, którzy często prywatnie są entuzjastami oddawania krwi i za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęcali do popularyzacji krwiodawstwa w środowisku widzewskiej społeczności. W odpowiedzi przedstawiciele klubu skontaktowali się z działami promocji Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju, chcąc umożliwić wszystkim chętnym kibicom Widzewa udział w klubowej zbiórce krwi. Ostatecznie, liczba punktów, w których można było zgłosić się i dołaczyć do inicjatywy, przekroczyła 140 placówek.

Zadanie nie było łatwe, gdyż akcję ograniczały obostrzenia sanitarne wprowadzone dla przeciwdziałania pandemii koronawirusa. Akcji nie można było przeprowadzić przy okazji meczu domowego poprzez podstawienie mobilnej stacji pobierani krwi, dlatego fani działali na własną rękę, udając się do lokalnych RCKiK i rejestrując się pod hasłem "Widzewska Krew". Ostateczna łączna liczba kibiców, która w całym kraju udała się do banków krwi wyniosła ponad 120 osób, co przyniosło 54 litry ratującej życie substancji. Nie można zapominać również o osobach, które udały się do punktów krwiodawstwa, lecz z różnych powodów nie mogły oddać krwi, oraz o ozdrowieńcach, którzy przeszli zakażenie koronawirusem. Najwięcej kibiców Widzewa udało się do RCKiK i stacji terenowych w województwie łódzkim, a było ich 60 osób.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni klubowi oraz kibicom Widzewa, którzy włączyli się w akcję krwiodawstwa. Krew to bezcenna substancja i nawet najmniejsza donacja jest na wagę złota. Uważam, że 60 osób, które zdecydowało się udać do punktów krwiodwstwa na terenie województwa łódzkiego to powód do dumy, szczególnie że trwa pandemia i nie każdy ma możliwość udać się do placówek i oddać krew. Liczymy na to, że w przyszłości ponownie będziemy mogli współpracować z Widzewem Łódź - powiedziała Joanna Szymczak z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Dziękujemy za udział w akcji "Widzewska Krew” wszystkim kibicom klubu z al. Piłsudskiego! Mamy nadzieję, że przyszłość pozwoli nam na kontynuację współpracy z łódzkim RCKiK i rozwijanie inicjatywy zbiórki krwi wśród fanów czerwono-biało-czerwonych, również w naszym widzewskim domu, przy okazji meczów rozgrywanych w "Sercu Łodzi".


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16.05.2021

Widzew Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 43
9 Chrobry Głogów 42
10 Widzew Łódź 41
11 Sandecja Nowy Sącz 40
12 Korona Kielce 38
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela