Aktualności

Pomocnicy Widzewa: "Z dużym potencjałem, ale muszą go pokazać"

Rafał Pawlak podkreśla, że w drugiej linii grają piłkarze, którzy w większości występowali w wyższych ligach. - Dlatego liczę, że wiosną lepiej będą kreować grę - mówi były zawodnik i trener Widzewa.

Rafała Pawlaka poprosiliśmy o ocenę postawy pomocników Widzewa w rundzie jesiennej.

Mateusz Michalski: - Na pewno potrafi grać w piłkę, jest dynamiczny i ma smykałkę do zdobywania bramek. Zdobył ich mniej niż w poprzedniej rundzie, ale to bardzo dobry kandydat, by ciągnąć grę Widzewa na prawej stronie.

Daniel Mąka: - Po poprzednim sezonie chyba wszyscy oczekiwaliśmy, że znów będzie zdobywał dużo bramek. Potrafił wejść ze skrzydła np. w drugie tempo i trafić do siatki. Trochę nie służy mu gra w środku pomocy. Tam dla niego chyba się za dużo dzieje. Lepiej spisuje się na lewym skrzydle, gdzie akcję potrafi zakończyć podaniem lub spróbować dryblingu.

Maciej Kazimierowicz: - Pracę defensywnego pomocnika wykonywał przyzwoicie. Odpowiada za zabezpieczenie dostępu do bramki i wywiązał się z tego zadania. Nie można raczej spodziewać się po nim, że będzie ciągnął grę i zdobywał gola za golem.

Aleksander Kwiek: - Rozczarowanie, ale... Znam go jeszcze z występów w ekstraklasie i w I lidze. Naprawdę ma duże umiejętności, ale długa przerwa, gdy był w Górniku Zabrze nie wyszła mu na dobre. Gdyby przyszedł zimą do Widzewa, a był taki pomysł, mógłby szybciej dojść do siebie, bo to zawodnik, który musi być w rytmie meczowym. Umie grać w piłkę i myślę, że warto mu jeszcze dać szansę. Nie skreślałbym go, bo długo nie grał, a pobyt w rezerwach Górnika odbił się na jego formie.

Michał Miller: - Choć ma najwięcej asyst w zespole, to wydaje mi się, że to napastnik, a nie skrzydłowy. Z tych graczy ataku, którzy byli jesienią w kadrze, ma najwyższe umiejętności. To napastnik z prawdziwego zdarzenia. Bolączką atakujących było to, że dostawali zbyt mało podań z drugiej linii.

Adam Radwański: - Wszyscy patrzyli na niego przez pryzmat młodzieżowca. Pytanie: czy na pewno by grał, gdyby nie przepisy, że w jedenastce muszą być młodzi zawodnicy? Momentami cofał się głęboko aż do stoperów, by rozgrywać. Kilka spotkań miał udanych, ale też kilka słabszych. Takie typowe wahania formy u młodego zawodnika. Tak naprawdę o tym, czy stanie się piłkarzem pełną gębą, pokaże jak skończy wiek młodzieżowca i wygra rywalizację ze starszymi graczami. Życzę, by mu się to udało.

Kacper Falon: - Kolejny młody chłopak, więc powtórzę to, co w przypadku Adama Radwańskiego. Nie wszyscy młodzieżowcy są w stanie udźwignąć presję gry w wielkim klubie. Zobaczymy czy poradzi sobie z tym Kacper, bo na pewno szanse dostanie.

STATYSTYKI POMOCNIKÓW WIDZEWA

Mateusz Michalski: 17 występów/1527 minut/4 gole/4 asysty

Maciej Kazimierowicz: 17/1402/1/1

Adam Radwański: 16/1345/1/5

Michał Miller: 15/1285/2/9

Daniel Mąka: 16/1227/4/3

Aleksander Kwiek: 16/679/3/0

Kacper Falon: 9/275/3/0

Bartłomiej Niedziela 8/84/0/1

Dawid Kamiński:5/43/0/1

Mateusz Ostaszewski: 4/38/2/0


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczna niedziela w Alanyi 16.02.2020

Słoneczna niedziela w Alanyi 16.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela