Aktualności

Pomoc ponad podziałami dla chorej Mai

Piłkarze Widzewa Łódź i Legii Warszawa przed rozpoczęciem meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski na rozgrzewkę wybiegną w jednakowych koszulkach na rzecz ośmiomiesięcznej Mai, dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

Maja Kwiatkowska, mimo że na świecie jest od zaledwie 8 miesięcy, musi zmagać się z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA) - chorobą genetyczną, która stopniowo atakuje i niszczy mięśnie w organizmie, również te odpowiedzialne m.in. za oddychanie. Jedyną szansą dla dziewczynki jest terapia genowa w USA. Jej koszt, wynoszący 9 mln zł, przekracza możliwości finansowe rodziców. Stąd gorący apel o wsparcie zbiórki na leczenie Mai prowadzonej przez portal SiePomaga [WIĘCEJ]. Jak dotąd udało się w tym celu zgromadzić ponad 4,6 mln zł.

WEŹ UDZIAŁ W JEDNEJ Z WIELU LICYTACJI I POMÓŻ MAI KWIATKOWSKIEJ (KLIKNIJ)

W akcję pomocy chorej dziewczynce włączył się Widzew Łódź i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew", którzy przekazali na licytację m.in. piłkę i proporczyk klubowy z podpisami piłkarzy pierwszej drużyny, dzięki czemu do puli zebranych pieniędzy udało się dorzucić 1,5 tysiąca złotych.

Kolejna okazja do wsparcia Mai nadarzy się już w środę 25 listopada. Piłkarze Widzewa Łódź i Legii Warszawa wybiegną na rozgrzewkę przed meczem 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski w jednakowych koszulkach #BeMajaTeam. Pojedyńcze egzemplarze koszulek z podpisami zawodników obu klubów zostaną przekazane na licytację, by zebrać kolejne pieniądze na rzecz cierpiącego dziecka.

Cieszymy się, że mimo wieloletniej rywalizacji pomiędzy obydwoma klubami, Widzew i Legia potrafią wspólnie zjednoczyć się na rzecz potrzebujących, udowadniając jednocześnie, że widzewskie hasło #RazemTworzymySiłę ma niezwykłą moc.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

Tabela rozgrywek

6 Radomiak Radom 31
7 Miedź Legnica 30
8 Chrobry Głogów 26
9 Widzew Łódź 24
10 Odra Opole 24
11 Stomil Olsztyn 23
12 Puszcza Niepołomice 23
Pełna tabela