Aktualności

Połączone siły amp futbolu i Red Wolves rzucają wyzwanie Legii Warszawa

Pomimo zawieszenie rozgrywek amp futbolu zawodnicy klubowej sekcji, wsparci przez e-sportowców z Red Wolves, wystąpią na wirtualnej murawie. Ich przeciwnikiem będzie Legia Warszawa.

Ograniczenia spowodowane przymusową izolacją nie mogą zatrzymać sportu i potrzeby rywalizacji na każdej płaszczyźnie. Dlatego 22 czerwca, o godz. 19:10 na wirtualną murawę "Serca Łodzi” wybiegną zawodnicy sekcji amp futbolu i Red Wolves, którzy pod wspólnym, widzewskim szyldem zmierzą się z reprezentantami Legii Warszawa w grze FIFA 20. Patronat nad wydarzeniem objął znany dziennikarz i ambasador amp futbolu Michał Pol, który skomentuje spotkanie na żywo!

Rywalizacja z Legią Warszawa zawsze budziła ogromne emocje wśród warszawskich i łódzkich kibiców. W listopadzie fani obu zespołów ponownie mogli poczuć smak tego współzawodnictwa dzięki spotkaniu klubów w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Piłkarski klasyk nie zawiódł, a mecz przyniósł wiele emocji na murawie i trybunach. Okazję do ponownego starcia na linii łódzko-warszawskiej przyniesie spotkanie w formule Best-of-Three (do dwóch zwycięstw), w którym zmierzy się po dwóch zawodników: amputant i e-sportowiec obu klubów. Dla zawodników sekcji amp futbolu będzie to przedsmak rywalizacji przed zbliżającym się debiutanckim sezonem w ekstraklasie.

Mecz będzie również ciekawym wydarzeniem dla fanów wirtualnej rozrywki. Na przeciw siebie staną Alan "Cosanero" Kosiński i Miłosz "Milosz93" Bogdanowski, dlatego można być pewnym pojedynku na najwyższym poziomie. "Milosz93" jest etatowym reprezentantem "Wojskowych", mającym na koncie 4 tytuły mistrza Polsk w grze FIFA, dlatego "Cosanero" stanie przed szansą, by zmierzyć się z czołowym e-sportowcem w kraju.

Zachęcamy do śledzenia informacji na temat zbliżającego się starcia pomiędzy Widzewem Łódź a Legią Warszawa. Jesteśmy przekonani, że spotkanie przyniesie wiele emocji, do których przyzwyczaili nas piłkarze obu klubów przez lata rywalizujący na zielonej murawie.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

6 GKS Tychy 14
7 Miedź Legnica 13
8 Puszcza Niepołomice 11
9 Widzew Łódź 11
10 Radomiak Radom 10
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
Pełna tabela