Aktualności

Pokazać widzewski charakter. Walczyć! - zapowiedź meczu z Finishparkietem

Po ubiegłotygodniowej wpadce w Ełku sobotnie starcie z liderem rozgrywek III ligi będzie dla piłkarzy Widzewa Łódź sprawdzianem charakteru.

Przed podopiecznymi Przemysława Cecherza starcie z najgroźniejszym rywalem w rundzie wiosennej. Przeciwnikiem łodzian będzie Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie, aktualny lider rozgrywek III ligi.

Niestety, sztab szkoleniowy Widzewa Łódź nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich podstawowych zawodników. W kadrze na ten mecz zabraknie z pewnością Piotra Okuniewicza, któremu w czwartek przydarzył się niegroźny wypadek samochodowy. Z powodu nadmiaru żółtych kartek na placu gry nie zameldują się również Adam Radwański i Marcin Nowak. Ale są i dobre wieści. Wszystko wskazuje na to, że trener będzie mógł skorzystać z usług Mateusza Michalskiego i Macieja Kazimierowicza.

Łodzianie, po ubiegłotygodniowej porażce w Ełku, tracą do rywala sześć punktów i choć perspektywa awansu stała się bardziej odległa, to sobotni pojedynek będzie dla nich swoistym sprawdzianem charakteru. Czerwono-biało-czerwone barwy w polskim futbolu zawsze stanowiły symbol sportowej walki do samego końca. Nie inaczej powinno być w sobotę. Piłkarze Cecherza muszą zrobić wszystko, żeby lider posmakował w łódzkiej twierdzy goryczy porażki. Jeśli tak się stanie, to sprawa awansu może rozstrzygać aż do ostatniej ligowej kolejki.

Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie z dorobkiem 68. punktów przewodzi w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Sławomira Majaka w dotychczasowych 31. spotkaniach zapisał na swoim koncie 21 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Michał Miller, który w tym sezonie szesnastokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. W rundzie jesiennej Widzew przegrał z Finishparkietem 2:3 - pomimo, że po pierwszej połowie prowadził w Nowym Mieście Lubawskim 2:0. Strzelcami bramek dla czerwono-biało-czerwonych byli w tamtym meczu Mateusz Michalski i Adrian Budka.

Arbitrem głównym sobotniego spotkania będzie Piotr Urban z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Kibiców, którzy nie będą w stanie dotrzeć na stadion przy alei Piłsudskiego 138, zapraszamy do oglądania transmisji, którą przeprowadzi ekipa WidzewTV. Dostęp można uzyskać na stronie: http://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.

RTS Widzew Łódź - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - 3 czerwca 2017 r., sobota, godzina 18:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Konferencja nowej prezes Widzewa 18.06.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela