Aktualności

Pokaż swój kucharski kunszt i weź udział w konkursie ”Gotuj z Rudim”!

Widzew Łódź przygotowuje konkurs dla kibiców ze smykałką do gotowania i pieczenia. Mobilizujcie rodzinę i sprawdźcie się w konkursie "Gotuj z Rudim".
Pobyt w domu nie musi być monotonny. Dobry przykład, jak spędzać czas podczas siedzenia w swoich czterech ścianach, pokazał Sebastian Rudol, który zachęcił kibiców do przygotowywania swoich domowych wypieków. Idziemy krok dalej i rozpoczynamy konkurs dla wszystkich, niekoniecznie początkujących, piekarzy.
 
Kuchenną rywalizację rozpoczynamy w poniedziałek 30 marca, a na wyniki pracy kibiców będziemy czekać przez tydzień, dokładnie do 6 kwietnia. Dla autorów, którzy podzielą się fotografiami swoich wypieków pod postem konkursowym na oficjalnej stronie Widzewa Łódź na Facebooku, przewidziano atrakcyjne nagrody w postaci klubowych gadżetów. Zachęcamy do włączenia w zabawę swoich rodzin i dzieci!
 
 
PRZEPIS  NA  CHLEB:

1. Składniki:

- mąka pszenna „750” lub „1850” - 1kg,
- mąka żytnia „720” lub „2000” - 0,3kg,
- drożdże 7 dag,
- sól 2 łyżki stołowe,
- cukier 2 łyżki stołowe,
- dodatki wg uznania np.:
- płatki owsiane lub otręby owsiane 1,5 szklanki, 
- słonecznik 10 dag, 
- siemię lniane 5 dag,
- pestki dyni, 
- sezam,
- kminek,
- woda - 1litr.

2. Przygotowanie:

Rozprowadzić w letniej wodzie drożdże i cukier. Mąkę pszenną, żytnią, sól i dodatki wymieszać na sucho. Połączyć mieszaniny i wyrabiać ciasto do uzyskania równomiernej konsystencji. Przygotowane ciasto zostawić do wyrośnięcia do uzyskania 2-krotnej objętości (pomieszczenie ciepłe bez przeciągów). Po wyrośnięciu jeszcze raz wyrobić i przełożyć do foremek do ¾ ich wysokości. Foremki posmarować masłem i posypać mąką aby chleb łatwo wyjąć po upieczeniu. Zostawić do wyrośnięcia do pełnej blachy. Wstawić do nagrzanego piekarnika 200 oC i piec około 45 min. Po upieczeniu wyjąć z foremek na drewnianą deskę do ostygnięcia, obracać chleb w celu odparowania nadmiaru wilgoci. Z podanej ilości produktów uzyskujemy dwa bochenki chleba o wadze około 1kg każdy.

Do przygotowania ciasta na chleb razowy zastosować:
- mąkę pszenną "Graham" typ "1850" - 1kg,
- mąkę żytnią razową typ "2000" - 0,3kg,
- otręby owsiane spożywcze (zamiast płatków owsianych) - 1,5 szklanki.
Pozostałe dodatki według uznania.

Życzymy powodzenia!

Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 25.05.2020

Trening 25.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela