Aktualności

Wilki w pogoni za liderem!

Za nami pierwsze 8. kolejek Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów, w której debiutuje widzewska sekcja e-sportu. Jak początek rozgrywek w grę FIFA 20 oceniają reprezentanci Red Wolves?

Czerwone Wilki w rozgrywkach Super Ligi PS4 zajmują obecnie wysokie, trzecie miejsce w tabeli, z dorobkiem 15 punktów. Łodzianie mają na koncie pięć zwycięstw oraz trzy porażki, a ich bilans bramkowy to 10 bramek strzelonych przy 11 straconych. 

Wilki w dotychczasowych meczach mierzyły się kolejno z Golden Kings (3:1), Invicta Gaming (1:0), Ice Warriors (2:1), Koroną Kielce (0:5), Optima Illegal (0:2), Orange Squad (1:0), Pitbulls Esports (3:0) i Polish Vikings (0:2).

Różnice  w Super Lidze są naprawdę niewielkie, a Red Wolves tracą do pozycji lidera jedynie punkt. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie spotkania zostały jeszcze rozegrane. - Przede wszystkim musimy uświadomić kibiców, że jest to projekt długofalowy i tak naprawdę dopiero zaczęliśmy budować skład, który z czasem wzmacniamy kolejnymi transferami. Powoli każdy z zawodników zaczyna realizować wypracowane schematy oraz taktykę, którą przygotowujemy razem z trenerem. Dzięki temu nasz styl z dnia na dzień się poprawia - powiedział Alan Kosiński, kapitan Wilków.

Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość, oczekując dalszych wzmocnień, które powinny zostać dokonane w najbliższym okienku transferowym. - Wciąż pozostajemy w walce o mistrzostwo i zrobimy kolejne kroki, by przybliżyć się do realizacji celu. Na dziś notujemy stratę punktu do lidera, ale przed nami korzystny terminarz i jesteśmy w stanie wzbogacić się o kolejne wygrane, a nawet objąć prowadzenie w rozgrywkach - dodał Cosanero. 

Optymistą jest również Michał Franczyk, koordynator sekcji e-sportu Widzewa Łódź. - Jest to nasz debiutancki sezon, nie mieliśmy przed startem rozgrywek zbyt wiele czasu na zgranie zespołu, więc i rezultaty są różne. Obecna forma jest optymalna, ale cały czas sumiennie pracujemy nad polepszeniem jakości naszej gry, a co za tym idzie wyników. Mamy na swoim koncie trzy porażki, gdzie tak naprawdę zasłużyliśmy tylko na jedną. Przegrane dały nam jednak dużo materiału do analizy. W najbliższym czasie na pewno czeka nas kilka wzmocnień w defensywie, jak i ofensywie, co mam nadzieję, przyniesie efekt w postaci zdobytych punktów - podsumował Franczyk.

Red Wolves kolejne spotkanie w Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów rozegrają już w najbliższą niedziele. Rywalami łodzian będzie zespół Poznańskich Pyrów. Kibiców zachęcamy do śledzenia  postępów widzewskiej sekcji oraz wspólnej zabawy w serii turniejów #StayHomeCup. W środę odbędzie  się edycja dla posiadaczy gry FIFA 20 na komputery osobiste (PC), a niedługo ruszamy z turniejem dla posiadaczy PS4 oraz XBOX One.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela