Aktualności

Podsumowanie rundy - Widzew Łódź U-17

Juniorzy młodsi pod wodzą Łukasza Jonczyka sukcesem zakończyli batalię o utrzymanie na poziomie centralnym. Doskonała końcówka sezonu Widzewiaków pozwoliła im pozostać w Centralnej Lidze Juniorów.

To, co po porażce z czerwoną latarnią ligi - Ząbkowią Ząbki - wydawało się zadaniem z kategorii niemożliwych, okazało się niezwykle motywującym wyzwaniem dla reprezentacji Widzewa do lat siedemnastu. Trzy ostatnie spotkania z drużynami z czołówki ligi potoczyły się jednak całkowicie po myśli czerwono-biało-czerwonych - remis z warszawską Polonią i zwycięstwa w prestiżowych starciach z Legią Warszawa i AP Jagiellonią Białystok pozwoliły zawodnikom Jonczyka uciec spod topora i ostatecznie zająć dobrą lokatę w środku stawki.

Postawę swoich zawodników ocenił sam Łukasz Jonczyk. - Środowisko, w którym rywalizowaliśmy, najtrudniejsze dla tej kategorii wiekowej, spowodowało, że zawodnicy, którzy systematycznie rywalizowali w tej lidze poczynili zauważalne postępy. Świadczy o tym fakt, że czterech zawodników będzie rywalizowało od rundy wiosennej w starszej kategorii wiekowej, a to postawienie przed nimi kolejnych wyzwań, ponieważ obecne były dla nich już zbyt łatwe - powiedział.

Szkoleniowiec opowiedział również o szalonej końcówce rundy zakończonej utrzymaniem w CLJ. - W takich chwilach dopóki są matematyczne szanse na utrzymanie, należy robić wszystko, by to wykorzystać. Nie można wątpić, bo jeżeli to, co sobie założyliśmy działało na początku rundy, to musi też zadziałać w takich chwilach, jak walka o utrzymanie. Najważniejsza w takim momencie okazała się powtarzalność w procesie treningowym i wiara zawodników we własne możliwości. Zdarzało nam się jednak okazywać zbytnią pewność siebie i poczucie wyższości nad przeciwnikiem spowodowane miejscem i liczbą punktów - z Ząbkowią Ząbki zdobyliśmy w dwóch meczach jeden punkt - zauważył trener. 

- Często jednak w głowach w tych młodych ludzi ranga rywala powoduje motywację i spotęgowaną chęć rywalizacji i stąd na przykład trzy "oczka" zdobyte z Legią. Nie powinno tak być - do każdego rywala powinniśmy podchodzić w dokładnie taki sam sposób i z możliwie największą motywacją - dlatego to dla nas, jako sztabu szkoleniowego, kolejny element do wdrożenia w proces treningowy - powiedział. 

- Kluczowym momentem poprzedniej rundy w mojej ocenie były przede wszystkim dwa mecze z Jagiellonią Białystok, w których pokazaliśmy widzewski charakter oraz starcie z Polonią Warszawą, po którym zespół odbudował się z kryzysu sportowego - podsumował szkoleniowiec.

Przypominamy zacięty pojedynek czerwono-biało-czerwonych z Jagiellonią Białystok:

Jonczyk podzielił się również przewidywaniami dotyczącymi zbliżającego się sezonu wiosennego. - Wydaje mi się, że z punktu widzenia sportowego rozgrywki ligowe będą jeszcze trudniejsze. Do naszej CLJ awansowały dwa ciekawe zespoły - ŁKS Łódź oraz Escola Varsovia. Proces treningowy w całej Akademii cały czas ewoluuje, jest analizowany, ulepszany i ciągle jako społeczność Akademii dążymy do tego, by wykonywać kroki do przodu. Jeśli chodzi o zmiany, w zespole na pewno nastąpią zmiany personalne - zawodników wiodących z kategorii U-17, którzy przeszli do kategorii starszych, zastąpią wyróżniający się zawodnicy z grupy U-16 - zdradził szkoleniowiec.

Kilka słów trener Jonczyk poświęcił również zimowemu planowi sparingowemu drużyny U-17. - Myślę, że interesującą ciekawostką jest sposób planowania meczów kontrolnych dla naszego bloku. Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów trwają dla nas w zasadzie niezmiennie, ponieważ rywalizujemy co tydzień z zespołami z tego poziomu ligowego, ale z innych grup. 

Widzew Łódź U-17 | Centralna Liga Juniorów U-17

  • 5. miejsce
  • 17 punktów
  • 4 zwycięstw
  • 5 remisy
  • 5 porażki
  • bilans bramkowy 21:22

Poniżej przypominamy kolejne z jesiennych wydań magazynu Gra #WidzewskaMłodzież:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela