Aktualności

Podsumowanie rundy - Widzew Łódź U-16

W cyklu podsumowań minionej rundy zaglądamy do bloku B, w którym na przestrzeni jesieni rywalizowała drużyna U-16. Juniorzy młodsi ze zmiennym szczęściem rywalizowali z rówieśnikami na poziomie wojewódzkim.

Podopieczni Sebastiana Madery borykali się w minionych rozgrywkach z kilkoma problemami - szczególnie na początku rozgrywek dawała o sobie znać wyjątkowo niestabilna forma. Śmiało można powiedzieć, że gracze byłego obrońcy drużyny z alei Piłsudskiego grali jesienią na wzór szkockiej kratki, dobre mecze przeplatając tymi gorszymi. Wobec takiej przypadłości drużyny juniorów młodszych nie może dziwić bilans punktowy Widzewiaków, którzy mają tyle samo zwycięstw, co remisów i uplasowali się dokładnie w środku ligowej stawki.

Dla każdej drużyny w strukturach młodzieżowych Widzewa nadrzędnym celem jest jednak rozwój i osiąganie kolejnych kamieni milowych, a to, zdaniem debiutującego w roli pierwszego trenera w Akademii Widzewa Madery, udało się zrobić. - Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania i podejścia chłopaków, ale także z ich rozwoju. Jest to grupa bardzo dobrze zdyscyplinowana, chcąca się rozwijać i iść do przodu. Z każdym dniem naszej pracy widać postępy i chęć przełamywania dalszych barier - powiedział szkoleniowiec ekipy U-16.

Trener zdradził również, co będzie ważne dla jego drużyny na wiosnę. - Mieliśmy w minionej rundzie sytuacje przyjemne, nie ominęły nas również te trudne. Naszym celem na przyszłość jest ustabilizowanie formy i w dalszym ciągu rozwój indywidualny przygotowujący poszczególnych chłopców do wejścia na poziom piłki coraz bardziej profesjonalnej - dodał.

Widzew Łódź U-16 w najbliższą sobotę zagra w wyjazdowym meczu kontrolnym z rówieśnikami reprezentującymi Lechię Gdańsk. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15:00, a mecz odbędzie się na typowej dla zimowych przygotowań sztucznej nawierzchni.

Widzew Łódź U-16 | I liga wojewódzka B2 Junior Młodszy

  • 5. miejsce
  • 19 punktów
  • 5 zwycięstw
  • 4 remisy
  • 5 porażki
  • bilans bramkowy 36:23

Poniżej przypominamy kolejne z jesiennych wydań magazynu Gra #WidzewskaMłodzież:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 74
2 Widzew Łódź 59
3 Arka Gdynia 58
4 Korona Kielce 55
5 Odra Opole 48
6 Chrobry Głogów 47
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela