Aktualności

Podsumowanie letnich sparingów Widzewa

Drużyna Widzewa zaliczyła bardzo krótki okres przygotowawczy do sezonu 2015/2016. Trwał on zaledwie niecały miesiąc, a Witold Obarek musiał w tym czasie nie tylko wyselekcjonować grupę piłkarzy, ale także odpowiednio przysposobić ją do IV-ligowych rozgrywek.

Od początku przygotowań szkoleniowiec miał do dyspozycji pokaźną grupę zawodników, więc z konieczności zazwyczaj dzielił ją na dwa składy. Jeden rozgrywał mecz sparingowy jednego dnia, a inny drugiego. Zdarzyło się nawet tak, że dwa widzewskie zespoły grały kontrolnie w tym samym czasie!

Pierwszym sparingpartnerem była Żyrardowianka Żyrardów, która również występuje na piątym poziomie rozgrywkowym, tyle że w regionie mazowieckim. Ekipa Obarka wygrała 17 lipca premierowe spotkanie 2:1, a gole strzelili Michał Czaplarski oraz jeden z rywali (samobójczy). Na drugi dzień słabszym składem widzewiacy spotkali się w Głownie ze Staląi zremisowali 1:1. Trafienie zanotował w tym meczu Marcin Kiwak, który ostatecznie nie znalazł uznania w oczach sztabu szkoleniowego.

Po meczu ze Stalą łodzianie mieli kilka dni wolnego, a 22 lipca zmierzyli się z najsilniejszym przeciwnikiem w całym cyklu letnich sparingów. Występująca w III lidze Lechia Tomaszów okazała się za silna – w Żarnowie k. Opoczna, pokonała grający w najsilniejszym zestawieniu Widzew 2:0. Nazajutrz dublerzy – z inicjatywy kibiców -na boiskuChKS potajemnie spotkali się z zespołem TMRF. W wewnątrz widzewskim pojedynku zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze Obarka. IV-ligowy RTS wygrał aż 6:0, gole strzelali:Kiwak (dwa), Ignatowski, Czarnecki, Krawczyk i Wielgus. Tylko ten ostatni nadal jest w kadrze, ale jego karta znajduje się w tzw. „starym” Widzewie i będzie problem z zakontraktowaniem obrońcy.

29 lipca widzewiacy zaprezentowali się kibicom w Skierniewicach. Miejscowy Widok (liga okręgowa) nie będzie wspominał dobrze tego meczu, bo przegrał 0:4. Pierwszy raz skutecznością błysnął Nikodem Kasperczak, autor dwóch bramek. Pozostałe dołożyli Igor Świątkiewicz oraz lider zespołu Princewill Okachi. Po krótkim, dwudniowym odpoczynkuObarek zabrał swoich graczy na starcie LZS Justynów. Przeciwnik z okręgówki stawiał opór, ale ostatecznie poległ. W wygranym 4:2 spotkaniu do siatki trafiali: Mariusz Rachubiński (dwa razy) raz młodzi Konrad Puchalski i Adrian Kralkowski.

Od wtorku do soboty Widzew czekały aż cztery (!) gry kontrolne. Zaczęli zmiennicy, którzy po bramkach Alexa Sesaya (koniec testów) i Kralkowskiego 4 sierpnia pokonali 2:0 MKSTuszynie. W środę kadrę podzielono na dwie grupy. Ta teoretycznie słabsza, pojechała doJustynowa. Ci, którzy dzień wcześniej walczyli w Tuszynie, w jedenastu musieli ponownie spotkać się z LZS. Nie dali rady i wysoko przegrali (0:4). Mocniejsza drużyna wcale nie okazała się jednak lepsza. RTS  przegrał w Koluszkach 0:2 z KKS-em, a Witold Obareknajwiększe pretensje do swoich piłkarzy miał o brak zaangażowania.

Dopiero w ostatnim sparingu widzewiacy pokazali swą siłę. Ponownie mierzyli się ze Stalą Głowno (w Zgierzu) i tym razem grając najsilniejsza jedenastką, praktycznie zmietli ją z boiska. Do przerwy było 6:1 dla łodzian, a po przerwie wpadł jeszcze jeden gol. Znów talentem błysnął Kasperczak (dwie bramki i dwie asysty), z dobrej strony pokazał się teżŚwiątkiewicz (dwa gole i asysta) oraz Adrian Budka (gol i asysta). Autorami pozostałych trafień byli Rachubiński (z karnego) oraz Bartos.

Wyniki letnich sparingów Widzewa:

17 lipca: Widzew – Żyrardowianka 2:1 (Czaplarski, samobójcza)
18 lipca: Stal – Widzew 1:1 (Kiwak)
22 lipca: Lechia – Widzew 2:0
23 lipca: TMRF  – Widzew 0:6 (Kiwak dwie, Ignatowski, Czarnecki, Wielgus, Krawczyk)
29 lipca: Widok – Widzew 0:4 (Kasperczak dwie, Świątkiewicz, Okachi)
1 sierpnia: LZS – Widzew 2:4 (Rachubiński dwie, Kralkowski, Puchalski)
4 sierpnia: MKS – Widzew 0:2 (Sesay, Kralkowski)
5 sierpnia: KKS – Widzew 2:0
5 sierpnia: LZS – Widzew 4:0
8 sierpnia: Widzew – Stal 7:1 (Kasperczak dwie, Świątkiewicz dwie, Budka, Rachubiński, Bartos)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Katowice 19.10.2019 (cz. II)

Widzew Łódź - GKS Katowice 19.10.2019 (cz. II)

Tabela rozgrywek

1 Resovia 28
2 Widzew Łódź 28
3 GKS Katowice 27
4 Górnik Łęczna 25
5 Olimpia Elbląg 25
6 Stal Rzeszów 24
7 Bytovia Bytów 22
Pełna tabela