Aktualności

Podsumowanie III rundy okręgowego Pucharu Polski

Widzewiacy wygrywając z Termami Nerem Poddębice awansowali do IV rundy okręgowego Pucharu Polski. Z kim mogą zmierzyć się w kolejnej fazie?

Franciszek Smuda desygnował do gry zawodników, którzy w rozgrywkach ligowych występowali w mniejszym wymiarze czasowym. Zmiennicy rozgrywane w Byczynie spotkanie zaczęli najlepiej, jak można, bo od strzelonej w pierwszej minucie bramki. Autorem otwierającego trafienia z Termami Nerem Poddębice był Daniel Gołebiewski, a rezultat podwyższył Dawid Kamiński. Gospodarze bramkę kontaktową strzelili w doliczonym czasie gry, ale nie zdołali  już wyrównać. 

Pewnie zwyciężył lider rozgrywek trzeciej ligi, czyli Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Piłkarze Piotra Kupki w III rundzie okręgowego Pucharu Polski mierzyli się na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków i gładko wygrali 3:0 po bramkach Jakuba Rogalskiego, Michała Michałka i Damiana Bierżyńskiego

W pozostałych dwóch spotkaniach triumfowali gospodarze. Maciej Kowalczyk na kwadrans przed końcem zapewnił awans drużynie KS Kutno w rywalizacji z Borutą Zgierz, zaś Andrespolia Wiśniowa Góra rozgromiła 6:0 Zawiszę Rzgów. Autorem dwóch trafień w tym spotkaniu był borykający się z problemami zdrowotnymi ex-widzewiak, Sebastian Radzio.

Wyniki III rundy okręgowego Pucharu Polski:
Termy Ner Poddębice - Widzew Łódź 1:2
Zjednoczeni Stryków - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:3
KS Kutno - Boruta Zgierz 1:0
Andrespolia Wiśniowa Góra - Zawisza Rzgów 6:0


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela