Aktualności

Podsumowanie dorobku trenera Marcina Płuski

W poniedziałek wieczorem podana została do wiadomości informacja o rozwiązaniu kontraktu z trenerem Marcinem Płuską za porozumieniem stron. Poniższy tekst jest wspomnieniem pracy i sukcesów byłego już szkoleniowca Widzewa.

Marcin Płuska objął posadę trenera po Witoldzie Obarku pod koniec września 2015 roku. Nowy wówczas szkoleniowiec Widzewa zadebiutował w tej roli 30 września meczem ze Stalą Głowno. Łodzianie odnieśli imponujące zwycięstwo, 5:1.  Cztery bramki w tym spotkaniu zdobył nie grający już w klubie Kamil Zieliński. W dalszej części rundy jesiennej nie obyło się niestety bez porażek - z Jutrzenką Warta i Mechanikiem Radomsko, kiedy to czerwono-biało-czerwoni ulegli odpowiednio 0:2 oraz 1:2. Zespół przed zimową przerwą zajmował czwartą pozycję, tracąc do lidera KS Paradyż 9 punktów. Do końca jesieni trener Płuska poprowadził czerwono-biało-czerwonych łącznie w dziesięciu spotkaniach - zaliczył pięć zwycięstw, dwa remisy oraz trzy porażki.

Zimą sztab szkoleniowy pod wodzą trenera Płuski dokonał rewolucji, sprowadzając do Łodzi aż piętnastu piłkarzy. w kadrze pojawili się m.in.: Mariusz Zawodziński, Kamil Tlaga, Kamil Bartosiewicz, Robert Kowalczyk oraz trzon Bzury Chodaków - Michał Choroś, Bartłomiej Gromek, Krzysztof Możdżonek, Kacper BargiełPatryk Strus. Zmiany kadrowe miały wydatnie pomóc Widzewowi w awansie do III ligi.

Tak też się stało. Łodzianie zdominowali rundę wiosenną, wygrywając aż piętnaście z siedemnastu spotkań, a w pozostałych dwóch - remisując. Czerwono-biało-czerwoni nie znaleźli pogromcy w pierwszej połowie 2016 roku. Dodatkowo, zespół trenera Płuski ustanowił nowy rekord zwycięstw z rzędu Widzewa - licznik tej statystyki zatrzymał się na imponującej "trzynastce". Łodzianie mogli świętować wymarzony awans na dwie kolejki przed końcem. Na koniec sezonu pokonali jeszcze Borutę Zgierz 4:0 i zremisowali z Mechanikiem Radomsko 1:1. Widzew zakończył poprzedni sezon z dorobkiem 88 punktów oraz bilansem bramkowym 86:16.

Bieżący sezon piłkarze pod wodzą trenera Marcina Płuski zainaugurowali zwycięstwem 2:0 nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Oprócz biało-zielonych, w pokonanym polu pozostało jeszcze sześć innych drużyn. Z kolei w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski widzewiacy odnieśli najwyższe zwycięstwo w historii klubu, gromiąc LKS Gałkówek aż 10:0. Drużyna byłego już szkoleniowca nie przegrała 33 spotkań z rzędu. Świetną passę przerwała porażka w Morągu z Huraganem 0:3 w ramach 13. kolejki III ligi. Trener Płuska opuścił Widzew w momencie, kiedy ten znajduje się na piątym miejscu w tabeli z ośmiopunktową stratą do lidera. Czerwono-biało-czerwoni zgromadzili 25 "oczek" w 12 meczach.

W imieniu Klubu pragniemy serdecznie podziękować trenerowi Marcinowi Płusce za ciężką i owocną pracę. Przełożyła się ona na wydatny wkład w realizację pierwszego z listy sportowych celów Widzewa, które układają się w drogę powrotną na najwyższy poziom rozgrywkowy - awans do III ligi. Życzymy także kolejnych sukcesów w roli szkoleniowca.

Podsumowanie kadencji trenera Marcina Płuski:

Zwycięstwa: 32
Remisy: 8
Porażki: 5
Zdobyte gole: 113
Stracone gole: 24
Bilans u siebie: 18-1-2
Bilans na wyjeździe: 14-7-3


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 20.01.2021

Widzew Łódź - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 20.01.2021

Tabela rozgrywek

8 Miedź Legnica 23
9 Korona Kielce 21
10 Puszcza Niepołomice 20
11 Widzew Łódź 19
12 Stomil Olsztyn 19
13 Chrobry Głogów 18
14 GKS Bełchatów 14
Pełna tabela