Aktualności

Podsumowanie 9. kolejki: Stal Rzeszów ponownie liderem

Beniaminek ze stolicy Podkarpacia pokonał swoją imienniczkę ze Stalowej Woli, dzięki czemu wrócił na pierwsze miejsce w tabeli II ligi, wykorzystując domową porażkę Znicza Pruszków.

Dziewiąta kolejka rozgrywek II ligi była trudna dla gospodarzy. Jedynie czterech z dziewięciu - Stal Rzeszów, Resovia Rzeszów, GKS Katowice i Bytovia Bytów - zapisały na swoim koncie komplet punktów, pokonując odpowiednio Stal Stalowa Wola (2:1), Skrę Częstochowa (2:0), Legionovię (3:1) i Błękitnych Stargard (1:0). Dwa spotkania - Górnika Polkowice z Pogonią Siedlce i Widzewa Łódź z Garbarnią Kraków - zakończyły się podziałem punktów (w obu przypadkach 1:1).

W pozostałych meczach górą bili goście. Najbardziej okazałe zwycięstwa zanotowały Olimpia Elbląg w Wejherowie z Gryfem (4:1) i Lech II Poznań w Toruniu z Elaną (4:2). Na wyjeździe wygrał jeszcze Górnik Łęczna (2:1 ze Zniczem w Pruszkowie).

W obliczu ostatnich wyników na pozycję lidera tabeli wróciła Stal Rzeszów, która pozbierała się po dwóch meczach bez zwycięstwa. Za jej plecami plasuje się Górnik Łęczna. Trzecie miejsce na podium zajmuje Resovia. Widzew plasuje się na siódmej lokacie, tracąc jedno oczko do premiowanego grą w barażach szóstego miejsca i cztery do lidera. Tabelę zamyka Gryf Wejherowo z dwoma punktami na koncie.

Wyniki 9. kolejki rozgrywek II Ligi:

Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola 2:1

Elana Toruń - Lech II Poznań 2:4

Resovia Rzeszów - Skra Częstochowa 2:0

GKS Katowice - Legionovia Legionowo 3:1

Bytovia Bytów - Błękitni Stargard 1:0

Górnik Polkowice - Pogoń Siedlce 1:1

Widzew Łódź - Garbarnia Kraków 1:1

Znicz Pruszków - Górnik Łęczna 1:2

Gryf Wejherowo - Olimpia Elbląg 1:4

ZOBACZ PEŁNĄ TABELĘ II LIGI


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Słoneczny poniedziałek w Alanyi 17.02.202

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela