Aktualności

Podsumowanie 7. kolejki Fortuna 1 Ligi

W miniony weekend rozegrano jedynie pięć spotkań na zapleczu ekstraklasy, w których padły zaledwie cztery bramki. Na górze tabeli bez zmian - prowadzi Korona Kielce przed Widzewem Łódź i Miedzią Legnica.

Ligowe granie rozpoczęło się w piątkowy wieczór, kiedy w spotkaniu, które śmiało można było określić mianem hitu kolejki, Korona Kielce mierzyła się z Miedzią Legnica. Mecz jednak rozczarował i zakończył się remisem 0:0. W sobotę bramek nie oglądano także w Sosnowcu, gdzie tamtejsze Zagłębie podzieliło się punktami ze Skrą Częstochowa.

Trzy mecze 7. kolejki odbyły się w niedzielę. W pierwszym z nich ŁKS przegrał u siebie z prowadzoną przez byłego trenera Widzewa Radosława Mroczkowskiego Resovią aż 0:3. Gole dla przyjezdnych zdobyli Damian Hilbrycht (dwa) oraz Aleksander Komor. Bramkę na wagę trzech punktów dla Podbeskidzia Bielsko-Biała strzelił w wyjazdowym meczu z GKS-em Jastrzębie Konrad Gutowski.

Widzew Łódź w niedzielne popołudnie mierzył się w Opolu z tamtejszą Odrą. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Podział punktów uznać można za wynik sprawiedliwy, biorąc pod uwagę, że sytuacje bramkowe miały obydwa zespoły.

Mecze Górnika Polkowice ze Stomilem Olsztyn, GKS-u Tychy z Chrobrym Głogów, Puszczy Niepołomice z Sandecją Nowy Sącz i GKS-u Katowice z Arką Gdynia zostały przełożone.

Na szczycie tabeli bez zmian - prowadzi Korona Kielce (19 pkt.) przed Widzewem Łódź (16 pkt.) i Miedzią Legnica (15 pkt.).

Wyniki 7. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Korona Kielce - Miedź Legnica 0:0

Zagłębie Sosnowiec - Skra Częstochowa 0:0

ŁKS Łódź - Resovia Rzeszów 0:3

GKS 1962 Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Odra Opole - Widzew Łódź 0:0


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 Miedź Legnica 24
4 GKS Tychy 22
5 Sandecja Nowy Sącz 22
6 ŁKS Łódź 20
7 Arka Gdynia 20
Pełna tabela