Aktualności

Podsumowanie 6. kolejki IV ligi: Omega doskoczyła do czołówki

Po remisie 1:1 z KS Paradyż podopieczni Witolda Obarka utrzymali się w ścisłej ligowej czołówce. Punktami z liderującymi do tej pory piłkarzami PGE GKS II Bełchatów i Widzewa zrównała się z kolei Omega Kleszczów.

Omega w 6. kolejce poradziła sobie na wyjeździe z Włókniarzem Zelów, wygrywając 2:0. Dużym zaskoczeniem był za to jedynie bezbramkowy remis na swoim stadionie PGE GKS-u II Bełchatów z Borutą Zgierz. Wynik ten jest tym ciekawszy, że to drugi z rzędu podział punktów z udziałem idącego na początku sezonu jak burza zespołu z Bełchatowa.

Za plecami liderującej trójki znalazł się po tej kolejce sobotni rywal Widzewa, czyli KS Paradyż. Na piątej pozycji plasuje się Pilica Przedbórz, która w weekend niespodziewanie przegrała u siebie z RKS Mechanikiem Radomsko 0:2. Zwraca też uwagę wysoka, szósta, pozycja Orła Nieborów, który na swoim obiekcie rozbił 4:0 drużynę dobrze radzących sobie na początku rozgrywek Zjednoczonych Stryków.

Patrząc na inne spotkania, ciekawie było m.in. w Głownie, gdzie w meczu dwóch beniaminków Stal zremisowała po pasjonującym spotkaniu z Andrespolią Wiśniowa Góra 3:3. Ogromną niespodziankę sprawili też piłkarze Zawiszy Pajęczno, którzy pokonali na wyjeździe 1:0 będącą przed tą kolejką w czołówce Polonię Piotrków Trybunalski.

Wszystkie mecze 6. kolejki IV ligi:

KS Paradyż – Widzew Łódź 1:1

PGE GKS II Bełchatów – Boruta Zgierz 0:0

LKS Rosanów - Mazovia Rawa Mazowiecka 4:1

Włókniarz Zelów - Omega Kleszczów 0:2

Pilica Przedbórz - RKS Mechanik Radomsko 0:2

Stal Głowno - Andrespolia Wiśniowa Góra 3:3

Orzeł Nieborów - Zjednoczeni Stryków 4:0

Astoria Szczerców - Zjednoczeni Rzgów 3:3

Polonia Piotrków Trybunalski - Zawisza Pajęczno 0:1

Jutrzenka Warta - Zjednoczeni Gmina Bełchatów 1:2.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Mikołajki w SP 58

Mikołajki w SP 58

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela