Aktualności

Podsumowanie 5. kolejki IV ligi: Widzew i PGE GKS II Bełchatów na czele

Po środowej wygranej z Astorią Szczerców Widzew zrównał się punktami z liderującym w tabeli PGE GKS II Bełchatów. Brunatni stracili pierwsze w tym sezonie punkty.

Widzew po zwycięstwie zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Nadal lideruje PGE GKS II Bełchatów, który w tej kolejce po raz pierwszy w tym sezonie nie zgarnął pełnej puli, a jedynie zremisował 1:1 na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków. Bełchatowianie przewodzą w klasyfikacji dzięki bardzo dobremu bilansowi bramek (18:2). Bilans łodzian to 6:1.

Na trzecim miejscu w tabeli po tej kolejce znajduje się następny rywal podopiecznych Witolda Obarka, czyli KS Paradyż, który pokonał na wyjeździe 1:0 Zawiszę Pajęczno. Czwartą pozycję, po wyjazdowym zwycięstwie z Borutą Zgierz 2:0, zajmuje z kolei Pilica Przedbórz.

Do liderującej dwójki dwa punkty traci po tej kolejce Omega Kleszczów, zaś po trzy: Zjednoczeni Stryków i Polonia Piotrków Trybunalski. Kleszczowianie pewnie wygrali na wyjeździe z Zawiszą Rzgów 4:2. Zespół z Piotrkowa zremisował z kolei 1:1 z Mechanikiem Radomsko na jego terenie.

Piąta kolejka okazała się szczęśliwa dla dwóch drużyn z dołu tabeli, które do tej pory nie ugrały choćby punktu. Mazovia Rawa Mazowiecka wysoko pokonała u siebie 5:2 Stal Głowno, z kolei Andrespolia Wiśniowa Góra, także na swoim obiekcie, zwyciężyła 3:2 Orła Nieborów.

Wszystkie wyniki 5. kolejki IV ligi:

Widzew Łódź – Astoria Szczerców 1:0

Jutrzenka Warta – Włókniarz Zelów 4:2

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – LKS Rosanów 1:2

Andrespolia Wiśniowa – Orzeł Nieborów 4:2

Zjednoczeni Stryków – PGE GKS II Bełchatów 1:1

Boruta Zgierz – Pilica Przedbórz 0:2

Mechanik Radomsko – Polonia Piotrków Trybunalski 1:1

Zawisza Pajęczno – KS Paradyż 0:1

Zawisza Rzgów – Omega Kleszczów 2:4.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela