Aktualności

Podsumowanie 4. kolejki łódzkiej klasy okręgowej

Za nami kolejny weekend zmagań w ramach łódzkiej klasy okręgowej. Po czterech kolejkach rezerwy Widzewa plasują się na dziewiątej pozycji w tabeli.

Tym razem podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zmierzyli się na wyjeździe z Włókniarzem Pabianice. Z uwagi na fakt, że dwie godziny wcześniej swój mecz rozgrywała pierwsza drużyna, szkoleniowiec rezerw nie mógł skorzystać z wielu zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Do dyspozycji miał jedynie Konrada Reszkę, Bartłomieja Gromka i Kamila Tlagę. Po dość wyrównanym spotkaniu czerwono-biało-czerwoni podzielili się punktami z rywalem, remisując 0:0.

Gorzej wypadł za to lokalny rywal. ŁKS II Łódź rozgrywał swój mecz dzień po pierwszej drużynie, stąd też miał w swoim składzie m.in. nowego snajpera klubu z al. Unii Łukasza Zagdańśkiego. Snajper ŁKS-u zdobył nawet dwie bramki, ale nie pomogły one w odniesieniu zwycięstwa nad Górnikiem Łęczyca. Katem biało-czerwono-białych okazał się ich były zawodnik - Dawid Sarafiński, który strzelił cztery bramki, a Górnik cieszył się z wysokiego, wyjazdowego zwycięstwa 5:2.

Hitem kolejki było bez wątpienia starcie dwóch spadkowiczów - Zawiszy Rzgów oraz Andrespolii Wiśniowa Góra. Obie drużyny dotychczas nie straciły jeszcze ani jednego punktu. Po emocjonującym starciu ostatecznie padł remis 1:1. Co ciekawe, w meczu tym do siatki trafiali byli zawodnicy Widzewa - Damian Marcioch  oraz Sebastian Radzio.

Stratę punktów przez te drużyny wykorzystały za to rezerwy Sokoła Aleksandrów Łódzki. Zielono-biali, którzy byli wzmocnieni wieloma zawodnikami pierwszej drużyny, rozgromili GKS Bedlno 5:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Wszystkie spotkania 4. kolejki łódzkiej klasy okręgowej:

ŁKS II Łódź - Górnik Łęczyca 2:5

Włókniarz Konstantnyów Łódzki - Stal Głowno 0:3

Włókniarz Pabianice - Widzew II Łódź 0:0

Zawisza Rzgów - Andrespolia Wiśniowa Góra 1:1

UKS SMS Łódź - PTC Pabianice 0:5

Termy Uniejów - LKS Rosanów 0:1

Sokół II Aleksandrów Łódzki - GKS Bedlno 5:0

Orzeł Parzęczew - LKS Sarnów/Dalików 4:2


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Garbarnia Kraków 14.09.2019 (WOKÓŁ MECZU)

Widzew Łódź - Garbarnia Kraków 14.09.2019 (WOKÓŁ MECZU)

Tabela rozgrywek

4 Znicz Pruszków 16
5 Stal Rzeszów 16
6 Bytovia Bytów 15
7 Widzew Łódź 15
8 Olimpia Elbląg 15
9 Błękitni Stargard 15
10 GKS Katowice 14
Pełna tabela