Aktualności

Podsumowanie 31. kolejki: Porażka lidera i remis w Katowicach

Widzew nie wykorzystał potknięcia Górnika Łęczna i nie wrócił na fotel lidera II ligi, ale nadal zajmuje miejsce premiowane awansem.

W 31. serii spotkań kolejną w tym sezonie wysoką porażkę zanotowała Elana Toruń. Tym razem mocniejsi okazali się zawodnicy ze Stalowej Woli, którzy pięciokrotnie umieszczali piłkę w bramce strzeżonej przez Pawła Sokoła. Torunianie odpowiedzieli jednym trafieniem Kacpra Jóźwickiego. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka tracą do miejsca gwarantującego utrzymanie na szczeblu centralnym cztery punkty. Najbliższa szansa na poprawę dorobku w środę w starciu z Resovią Rzeszów.

Wspomniani zawodnicy Resovii zanotowali kolejny remis po wznowieniu rozgrywek. Tym razem nie potrafili wygrać na własnym stadionie z zespołem Górnika Polkowice. Oba gole padły dopiero w drugiej połowie spotkania, a wynik ten znacznie utrudnia podopiecznym Szymona Grabowskiego walkę o baraże do I ligi. Po dwa punkty tracą do Resovii Pogoń Siedlce oraz Skra Częstochowa.

Piłkarze z Siedlec również postanowili włączyć się do walki o miejsca barażowe. Tm razem zawodnicy Pogoni pokonali lidera II ligi - Górnika Łęczna. Goście wykazali się niesamowitą wolą walki i w przeciągu dwóch minut ustalili wynik spotkania, pokonując łęcznian 3:2.

Chęć awansu do I ligi wykazują również zawodnicy Skry Częstochowa, którzy są o krok od zajęcia miejsca premiowanego grą w barażach. Tym razem wyższość zespołu z Częstochowy musiała uznać Olimpia Elbląg.

Komplet wyników 31. kolejki:

Znicz Pruszków - Lech II Poznań 1:2 (0:1)

Bytovia Bytów - Legionovia Legionowo 4:3 (2:0)

Błękitni Stargard - Stal Rzeszów 0:1 (0:0)

Gryf Wejherowo - Garbarnia Kraków 0:4 (0:1)

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 2:3 (1:0)

Resovia Rzeszów - Górnik Polkowice 1:1 (0:0)

Olimpia Elbląg - Skra Częstochowa 1:2 (0:2)

Stal Stalowa Wola - Elana Toruń 5:1 (1:0)

GKS Katowice - Widzew Łódź 1:1 (0:1)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Widzew Łódź - PSV Łódź (U16) 15.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela