Aktualności

Podsumowanie 3. kolejki: Widzew wraca do czołówki

Po trzech seriach spotkań żaden z drugoligowców nie ma na koncie kompletu punktów. Liderem tabeli został najbliższy rywal łodzian - Olimpia Elbląg.

3. kolejkę rozgrywek drugiej ligi rozpoczął mecz w Łodzi, w którym Widzew pokonał 2:0 Błękitnych Stargard. Większość spotkań tej serii odbyła się w sobotę 10 sierpnia. Tego dnia swoje mecze wygrały: Resovia Rzeszów (3:0 u siebie ze Zniczem Pruszków), Garbarnia Kraków (2:1 u siebie ze Stalą Rzeszów), Pogoń Siedlce (3:1 na wyjeździe z Legionovią Legionowo), Bytovia Bytów (2:1 na wyjeździe z GKS-em Katowice) i Olimpia Elbląg (2:0 na wyjeździe z Elaną Toruń). Punktami podzieliły się z kolei Stal Stalowa Wola z Gryfem Wejherowo (0:0) i Górnik Polkowice z Górnikiem Łęczna (1:1).

Zmagania ligowe w trzeciej serii spotkań zakończone zostały w niedzielę wczesnym popołudniem we Wronkach, gdzie występujące w roli gospodarza rezerwy Lecha Poznań pokonały 2:0 Skrę Częstochowa.

Po trzech kolejkach liderem tabeli jest Olimpia z siedmioma oczkami na koncie i lepszym bilansem bramkowym niż druga w stawce Resovia, która zgromadziła ten sam dorobek punktowy. Oprócz nich niepokonany jest jeszcze tylko Górnik Łęczna, ale za sprawą dwóch remisów znajduje dopiero się na dziewiątym miejscu. Trzecią lokatę zajmują wspólnie Widzew i Garbarnia. Oba te zespoły zdobyły po sześć punktów, przy równym bilansie bramkowym 5:3. Stawkę z zerowym dorobkiem zamyka Skra Częstochowa.

ZOBACZ TABELĘ II LIGI PO 3. KOLEJKACH ROZGRYWEK

Wyniki 3. kolejki rozgrywek II ligi:

Widzew Łódź - Błękitni Stargard 2:0

Resovia Rzeszów - Znicz Pruszków 3:0

Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów 2:1

Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 0:0

Elana Toruń - Olimpia Elbląg 0:2

Legionovia Legionowo - Pogoń Siedlce 1:3

Górnik Polkowice - Górnik Katowice 1:1

GKS Katowice - Bytovia Bytów 1:2

Lech II Poznań - Skra Częstochowa 2:0


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wieczorny trening 13.11.2019

Wieczorny trening 13.11.2019

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 35
2 Resovia 35
3 GKS Katowice 34
4 Widzew Łódź 34
5 Olimpia Elbląg 30
6 Bytovia Bytów 28
7 Stal Rzeszów 27
Pełna tabela