Aktualności

Podsumowanie 3. kolejki Fortuna 1 Ligi

Trzecią serię spotkań rozpoczęli już w czwartek Chrobry z Widzewem. Wyjazdowe spotkanie do Głogowa nie będzie dobrze wspominane przez piłkarzy Enkeleida Dobiego.

Na przeciwnym co łodzianie biegunie w tabeli znajduje się Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która od początku sezonu regularną, wysoką formę. Popularne "Słonie" wygrały swój trzeci mecz z rzędu i zasłużenie plasują się na pierwszym miejscu w stawce, z bilansem  bramkowym 4:0.

Za plecami lidera znajdują się ŁKS Łódź oraz Arka Gdynia. Nasz najbliższy ligowy rywal pewnie pokonał Stomil Olsztyn 3:0. Natomiast drużyna z Pomorza nie rozegrała w tej kolejce swojego spotkania z Górnikiem Łęczna. Winnym w tej sytuacji jest koronawirus, który został wykryty u jednego z gdyńskich graczy.

GKS Tychy, Chrobry Głogów oraz Odra Opole to trzy drużyny, które po raz pierwszy w tym sezonie zgarnęły komplet punktów. Wszystkie te zespoły w 3. kolejce występowały w charakterze gospodarzy.  

Na swoje pierwsze punkty muszą jeszcze poczekać: GKS Jastrzębie, Sandecja Nowy Sącz oraz Widzew Łódź. Najszybciej okazję na poprawienie swojego dorobku będzie miał Widzew, ponieważ już w najbliższą środę rozegra na swoim terenie zaległy mecz z ŁKS-em Łódź. Będzie to pierwsze spotkanie w nowym sezonie rozgrywane w "Sercu Łodzi".

Aktualnymi liderami w klasyfikacji strzelców są: Juliusz Letniowski z Arki Gdynia, Joan Roman oraz Kamil Zapolnik, reprezentujący Miedź Legnica. Wszyscy trzej strzelili dotychczas po trzy bramki.

Wyniki 3. kolejki Fortuna 1. Ligi

10 września

Chrobry Głogów - Widzew Łódź 3:0

11 września

GKS Jastrzębie - Radomiak Radom 0:1
Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 0:0
Miedź Legnica - Resovia Rzeszów 4:0
Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0

12 września

ŁKS Łódź - Stomil Olsztyn 3:0
GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:0
Termalica Bruk-Bet - GKS Bełchatów 2:0

13 września

Górnik Łęczna - Arka Gdynia (mecz przełożony)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela