Aktualności

Podsumowanie 29. kolejki Fortuna 1 Ligi

Ostatnie kolejki Fortuna 1 Ligi to jeden wielki bęben maszyny losującej - punkty gubią faworyci, a wyniki zaskakują nawet największych ligowych znawców. Tak było także tym razem.

Kolejkę rozpoczęliśmy w piątek spotkaniami w Opolu i Sosnowcu. Odra w starciu z Puszczą Niepołomice wygrała po naprawdę trudnym meczu 1:0, natomiast drużyna Zagłębia Sosnowiec uległa nadal walczącym o bezpośredni awans do Ekstraklasy zawodnikom Radomiaka 0:1 po golu samobójczym Piotra Polczaka. W starciu na szczycie tabeli GKS Tychy pewnie pokonał w zaskakującym tempie tracącego formę Górnika Łęczna 3:1 i ulokował się za plecami nadal liderującej drużyny Bruk-Betu.

Liderującej, ale gubiącej punkty. Po środowym, bardzo okazałym zwycięstwie z Koroną, Termalica podjęła na własnym stadionie nabierającą wiatru w żagle Miedź i przegrała 0:2 dając "miedziowym" coraz większe nadzieje na zajęcie co najmniej szóstego miejsca na koniec sezonu. W sobotę rozegrano jeszcze trzy inne spotkania - Arka rozprawiła się w Bełchatowie z GKS-em, Stomil przegrał na własnym stadionie z Chrobrym, a Sandecja wróciła na zwycięskie tory w meczu ze wspominaną już Koroną. Dla Arki zwycięstwo oznacza coraz większy komfort w walce o awans do Ekstraklasy, Chrobry po meczu w Olsztynie nie ma już nawet matematycznych szans na spadek, a Sandecja podtrzymuje swoją serię meczów bez porażki.

Niedziela to dwa spotkania łódzkich drużyn. Przy al. Unii ŁKS zremisował po dramatycznej końcówce meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie 1:1, a oba gole w tym meczu padły po strzałach z rzutu karnego. W Rzeszowie Widzew odwiedził byłego trenera Radosława Mroczkowskiego i jego podopiecznych z Resovii. Walcząca nadal o utrzymanie drużyna z województwa podkarpackiego postawiła nieskutecznemu Widzewowi twarde warunki i wygrała 2:0.

Na szczycie tabeli Fortuna 1 Ligi bez zmian Bruk-Bet Termalica Nieciecza, a za jej plecami walka o bezpośredni awans do Ekstraklasy staje się coraz bardziej szalona. Wszystkie drużyny na miejscach 2-6 nadal mają szanse na zajęcie pozycji tuż za niecieczanami. Batalia o utrzymanie coraz trudniejsza dla GKS-u Bełchatów - zawodnicy "brunatnych" po porażce z Arką mają coraz mniej nadziei na pozostanie w Fortuna 1 Lidze.

Wyniki 29. kolejki Fortuna 1 Ligi

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:0

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 0:1

GKS Tychy - Górnik Łęczna 3:1

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:3

Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 2:1

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Miedź Legnica 0:2

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 2:0

ŁKS Łódź - GKS 1962 Jastrzębie 1:1


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela