Aktualności

Podsumowanie 19. kolejki Fortuna 1 Ligi

Ligowe przełamanie Widzewiaków w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec pozwoliło łodzianom na powiększenie przewagi nad strefą barażową.

Spotkanie Widzewa Łódź z Zagłębiem Sosnowiec zamknęło klamrą mecze 19. kolejki Fortuna 1 Ligi. Drużyna trenera Janusza Niedźwiedzia zwyciężyła 3:2 z 15. zespołem w tabeli i jednocześnie przerwała passę pięciu spotkań bez wygranej w lidze. W tym momencie Widzewiacy zajmują 2. miejsce w lidze z dorobkiem trzydziestu ośmiu punktów.

Sporo "oczek" pogubiły w tej kolejce inne drużyny z czołówki. ŁKS zremisował bezbramkowo ze Skrą Częstochowa w wyjazdowym spotkaniu rozegranym na własnym boisku. GKS Tychy przegrał w Rzeszowie z Resovią 0:1, Arka Gdynia w takim samym wymiarze bramkowym musiała uznać wyższość Chrobrego Głogów, a Korona Kielce dała sobie strzelić aż pięć goli w Niepołomicach. Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała, które zremisowało 1:1 z Odrą Opole. Takim samym wynikiem zakończył się mecz w Nowym Sączu, gdzie Sandecja podjęła Górnik Polkowice.

Wyjątkiem względem pozostałych drużyn z czołówki, nie licząc Widzewa, jest Miedź Legnica. Drużyna trenera Wojciecha Łobodzińskiego pokonała na wyjeździe GKS Katowice 3:2, i to mimo dwukrotnego wyjścia gospodarzy na prowadzenie. Dzięki wygranej legniczanie dalej przewodzą w ligowej stawce, z dorobkiem czterdziestu jeden "oczek".

Do rozegrania pozostał tylko mecz Stomilu Olsztyn z z GKS-em Jastrzębie, któe z powodu zakażeń koronawirusem zostało przełożone na wiosne.

Wyniki 19. kolejki Fortuna 1 Ligi:

GKS Katowice - Miedź Legnica 2:3 (1:1)

Skra Częstochowa - ŁKS Łódź 0:0

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Puszcza Niepołomice – Korona Kielce 5:2 (4:1)

GKS Tychy - Resovia 0:1 (0:0)

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Polkowice 1:1 (1:0)

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie  - spotkanie przełożone z powodów epidemiologicznych

Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Konferencja DiMedical

Konferencja DiMedical

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 44
2 Widzew Łódź 39
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 Chrobry Głogów 29
Pełna tabela