Aktualności

Podsumowanie 13. kolejki Klasy A: Widzew kończy rok na szczycie

Za nami trzynasta kolejka rozgrywek łódzkiej Klasy A. W jej ramach rezerwy Widzewa wygrały pojedynek z AKS SMS Łódź 2:1. Dzięki temu zwycięstwu łodzianie zakończą rok na pozycji lidera.

W niedzielę rezerwy RTS rozegrały kolejny mecz ligowy. Łodzianie podejmowali tego dnia drużynę AKS SMS Łódź. Lokalny rywal postawił wysoko poprzeczkę zawodnikom trenera Macieja Malesy. Żadna ze stron nie mogła początkowo znaleźć drogi do siatki rywala. Wynik meczu otworzył jeszcze przed przerwą Robert Świątnicki, a prowadzenie w drugiej połowie podwyższył Grzegorz Brochocki. Zawodnicy AKS zdołali zdobyć kontaktowego gola trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Mimo usilnych starań, nie udało im się już wyrównać i to Widzew zainkasował trzy punkty.

Obaj główni rywale w walce o awans do klasy okręgowej, a mianowicie Sparta Łódź oraz GKS Ksawerów, nie rozgrywali w ten weekend swoich spotkań. Mecz Sparty z Burzą Pawlikowice został odwołany z powodu złego stanu boiska. Spotkanie GKS z Orłem Piątkowisko został przełożony już wcześniej.

Najwięcej bramek zobaczyli kibice z Dobronia. Miejscowa Iskra po emocjonującym spotkaniu zremisowała z MKS 2000 Tuszyn 3:3.

Trzynasta kolejka była ostatnią w tym roku. Widzewiaków czeka jednak jeszcze zaległy mecz z LKS II Rosanów. Spotkanie odbędzie się 30 listopada o godz. 11:00 na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego.

Komplet wyników:

RTS Widzew II Łódź - AKS SMS Łódź 2:1

Iskra Dobroń - MKS 2000 Tuszyn 3:3

GKS Ksawerów - Orzeł Piątkowisko - nie odbył się

Czarni Smardzew - LKS Różyca 3:1

Burza Pawlikowice - Sparta Łódź - nie odbył się

LKS II Rosanów - Start Łódź 2:1

Nowosolna Łódź - Jutrzenka Bychlew 1:2


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela