Aktualności

Po trzy punkty do Opola

W niedzielę o godz. 18:00 Widzew Łódź rozegra wyjazdowy mecz 7. kolejki Fortuna 1 Ligi przeciwko Odrze Opole. Dla łodzian będzie to szansa, by zbliżyć się zaledwie na punkt do lidera rozgrywek, czyli Korony Kielce.

Po poprzedniej serii spotkań w szeregach Widzewa i Odry panują zupełnie inne nastroje. Łodzianie wygrali na własnym stadionie z Górnikiem Polkowice 4:2, ciesząc swoich kibiców pięknymi bramkami Juliusza Letniowskiego, Bartosza Guzdka, Daniela Tanżyny oraz Patryka Muchy.

Bolesną porażkę zanotowała z kolei Odra Opole, która na wyjeździe przegrała z Arką Gdynia 0:3. Do momentu utraty pierwszego gola to Odra była jednak zespołem przeważającym, co podczas przedmeczowego briefingu prasowego podkreślał trener Widzewa Janusz Niedźwiedź. - Do 30. minuty i rzutu karnego Odra była zespołem lepszym, miała swoje sytuacje i powinna prowadzić, a skończyło się wynikiem 3:0 dla Arki. Teraz gra na swoim stadionie na pewno będzie dla niej stanowiła jakiś atut, ale my byliśmy już choćby w Sosnowcu i też potrafiliśmy sobie poradzić - powiedział.

W niedzielę Widzewiacy przystąpią do spotkania bez nadal powracającego do zdrowia po urazie Abdula Aziza Tetteha, ale także bez wspomnianego wcześniej Guzdka oraz Radosława Gołębiowskiego, którzy przebywają na zgrupowaniu kadry U20. Powołanie na mecze z Włochami i Portugalią otrzymał także zawodnik Odry Opole - Maksymilian Tkocz, więc oba zespoły miały podstawy, by przełożyć spotkanie. Zdecydowano się jednak, by mecz odbył się w pierwotnym terminie.

Pod nieobecność dwóch podstawowych dotąd młodzieżowców szansę gry dostaną zawodnicy, którzy na razie występowali mniej: Kacper Karasek oraz Filip Becht. - Dają nam oni pewność, że do Opola pojedziemy z dobrymi ludźmi, którzy są dobrze przygotowani i gotowi do gry. Obaj ostatnio grali mniej, bo Radek i Bartek złapali dobrą formę, więc ciężko było im wskoczyć do składu, ale nie mamy obaw o tych zawodników - dodał Janusz Niedźwiedź.

Odra Opole w tym sezonie jest jak na razie zespołem bezkompromisowym. W sześciu dotychczasowych spotkaniach zanotowała trzy wygrane (z Podbeskidziem, Zagłębiem i Chrobrym) oraz trzy porażki (z Arką, Miedzią oraz Sandecją). Z siedmiu zdobytych dotąd przez Odrę goli dwa strzelił Krzysztof Janus.

Mecz w Opolu poprowadzi Sebastian Jarzębak z Piekar Śląskich. Spotkanie będzie można obejrzeć w serwisie Polsat Box Go. Każdy zakup pakietu poprzez dedykowany Widzewowi link, pozwoli na przekazanie klubowi części zysku. W ramach pakietu - w promocyjnej cenie 40 zł - oferowane są transmisje z wielu wydarzeń sportowych, w tym m.in. rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA, a także kanały sportowe Polsatu, Eleven Sports 1-4, Eurosport 1 i 2 oraz CANAL+ SPORT 3 i 4.

KUP PAKIET I WSPIERAJ WIDZEW

Transmisję radiową, dostępną dla kibiców na stronie widzew.com, widzew.fm oraz na platformie Youtube [SUBSKRYBUJ], przeprowadzi z kolei klubowa telewizja WidzewTV we współpracy z ekipą Widzew.FM.

***

Odra Opole - Widzew Łódź, niedziela 5 sierpnia, godz. 18:00, transmisja radiowa: Widzew.FM, transmisja telewizyjna: Polsat Box Go.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela