Aktualności

Plan sparingów Widzewa Łódź na zgrupowaniu w Turcji

Poznaliśmy nazwy dwóch przeciwników czterokrotnego mistrza Polski podczas obozu w Alanyi. Ustalono także godziny najbliższych sparingów rozgrywanych w Parku 3 Maja.

Łodzian na zgrupowaniu czekają trzy mecze kontrolne, zamiast wcześniej zapowiadanych dwóch. Spotkania zaplanowano na 12 i 18 lutego. Dwa z trzech meczów zostały już oficjalnie potwierdzone poprzez podpisanie stosownych dokumentów. Trwa oczekiwanie na trzeciego sparingpartnera, który będzie jednym z dwóch przeciwników łodzian podczas meczowej sesji 12 lutego.

Pierwszym w kolejności rywalem Widzewiaków podczas zimowego obozu będzie ukraiński zespół Liwyj Bereh Kijów. Na koniec zgrupowania czerwono-biało-czerwoni zmierzą się z dobrze sobie znanym Inhułciem Petrowe.

Liwyj Bereh Kijów to beniaminek Druhiej-lihi, czyli trzeciej klasy rozgrywkowej na Ukrainie. Drużyna ze stolicy wchodniego sąsiada Polski powstała w 2017 roku, a w tym sezonie zadebiutowała w profesjonalnej lidze. Po dziewiętnastu spotkaniach pierwszej części rozgrywek, kijowianie zajmują 2. miejsce w tabeli, premiowane awansem na zaplecze ukraińskiej ekstraklasy.

Inhułeć Petrowe to zespół, z którym Widzewiacy zmierzą się już po raz trzeci. Dwa poprzednie spotkania zakończyły się porażkami łodzian w stosunku 0:1 i 1:3. Po rundzie jesiennej Premier Lihi, Inhułeć zimuje na 14. miejsce w tabeli, skutkujące grą w barażu o utrzymanie w ukraińskiej ekstraklasie.

Znamy też godziny rozegrania dwóch najbliższych meczów kontrolnych. Zaplanowany na piątek 28 stycznia sparing z Ruchem Chorzów rozpocznie się o godz. 13:00, a sobotnie spotkanie z KKS-em Kalisz zacznie się o godz. 11:00. Oba mecze pokaże klubowa telewizja WidzewTV.

Plan sparingów Widzewa Łódź podczas przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/22:

28 stycznia, godz. 13:00 - Widzew Łódź - Ruch Chorzów;

29 stycznia, godz. 11:00 - Widzew Łódź - KKS Kalisz;

5 lutego - Widzew Łódź - Znicz Pruszków;

5 lutego - Widzew Łódź - Wieczysta Kraków;

8 lutego - wyjazd na zgrupowanie w Turcji;

12 lutego - Widzew Łódź - Liwyj Bereh Kijów;

12 lutego - II sparing w Alanyi,

18 lutego - Widzew Łódź - Inhułeś Petrowe;

19 lutego - powrót z obozu;

26-27 lutego - Widzew Łódź - Arka Gdynia.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela