Aktualności

Piotr Szor: Czekamy na decyzję władz, jesteśmy gotowi na powrót kibiców

Trwają prace mające na celu wpuszczenie widzów na mecz 30. kolejki Fortuna 1 Ligi między Widzewem Łódź a Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Procedura została rozpoczęta, ale Klub oczekuje na rozporządzenie Rady Ministrów.

Na przełomie kwietnia i maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił na specjalnej konferencji prasowej, że po 15 maja będzie możliwy udział kibiców w imprezach sportowych na poziomie 25% zapełnienia stadionów.

Informacja została przyjęta entuzjastycznie przez władze piłkarskie, kluby i kibiców, ale bezpośrednie decyzje odnośnie organizacji spotkań mogą zostać podjęte wyłącznie na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Jest ono niezbędne do procedowania przez organy opiniujące (m.in. przez policję) pism będących załącznikami do wniosku o zgodę na organizację imprez masowych. Na razie takiego rozporządzenia jeszcze nie wydano.

- Rozpoczęliśmy już procedury, które mają na celu przyznanie nam pozwolenia na organizację imprezy masowej i uruchomienie zapisów na mecze, ale czekamy na decyzję władz państwowych. Chcemy być jednak gotowi, by umożliwić kibicom wejście na trybuny już w trakcie meczu z Termaliką - powiedział Piotr Szor, p.o. prezesa Widzew Łódź SA.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela