Aktualności

Piotr Kupka w Radiu Łódź: Czuję, że łapię dobry kontakt z drużyną

W 17. odcinku programu Nasz Widzew gość Piotr Kupka opowiadał o wyzwaniach związanych z przygotowaniem drużyny rocznika 2005 do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów.

- Widzew od zawsze był moim klubem, wychowałem się obok stadionu, moi rodzice mieszkali przy ulicy Szpitalnej. Po latach wróciłem do klubu i z tego bardzo się ciesze, a praca w Akademii jest dla mnie nowym rozdziałem w karierze trenerskiej. Od początku pracowałem z seniorami, dlatego prowadzenie drużyny rocznika 2005 jest dla mnie nowym doświadczeniem - mówił gość Marcina Tarocińskiego i Piotra Galińskiego.

Szkoleniowiec opowiedział również o pierwszych tygodniach pracy z młodymi zawodnikami. - Chciałbym bardzo pogratulować Norbertowi Smorawskiemu sukcesu w postaci awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Czuję ciężar tego wyzwania. widać, że chłopcy z drużyny mają już spore umiejętności. Celem dyrektora Akademii Widzewa Macieja Szymańskiego było, żebym powoli wprowadzał tych piłkarzy w seniorską piłkę. Wydaje mi się, że z drużyną łapię dobry kontakt i zawodnicy słuchają moich wskazówek - dodał były piłkarz czerwono-biało-czerwonych.

Na antenie Radia Łódź mogliśmy posłuchać również dźwięków z turnieju charytatywnego "Gramy dla Wiktora", wyjątkowego z powodu skali swojego sukcesu. Impreza przygotowana siłami wyłącznie skierniewickiego fanklubu Widzewa, przyniosła 70 tysięcy złotych na konto zbiórki dla chorego Wiktora Foksa. - Sukces zbiórki pieniędzy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Liczba przekazanych darów na licytację był naprawdę ogromna. Pomogli nam również liczni partnerzy z naszego miasta - mówił Radosław Stępniak, przedstawiciel organizatorów.

Całą audycję Nasz Widzew już wkrótce będzie można odsłuchać na oficjalnym kanale WidzewTV na platformie Youtube oraz na stronie internetowej Radia Łódź. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela