Aktualności

Piłkarze zagłosowali na #boiskoDlaWidzewa

Widzewiacy wzięli udział w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Ich wybór padł na ponadosiedlowy projekt L0145, czyli boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sępiej.

Delegatura Urzędu Miasta Łodzi przy al. Piłsudskiego 100 jest jednym z miejsc, w którym w tradycyjny sposób (za pomocą wypełnionych kart) zagłosować można na projekty budżetu obywatelskiego. Dzięki inicjatywie radnego Rafała Markwanta i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Widzew" w czwartek tuż przed 13:00 pojawiła się tam prawie cała drużyna Widzewa. Piłkarze pobrali karty, wypełnili je i wrzucili do urny. Resztę kart wzięli dla znajomych i rodziny. Każdy może bowiem pobrać pięć kart do głosowania.

- Im więcej dobrej jakości boisk, na których młodzież może trenować lub po prostu pograć, tym lepiej. Projekt L0145 jest wspierany przez klub, więc naturalnie my też przyszliśmy oddać głos - podkreśla Maciej Humerski, bramkarz Widzewa.

Po ubiegłorocznym sukcesie związanym z głosowaniem na projekt pomnika Ludwika Sobolewskiego, również w tym roku klub wspiera pomysł, którego celem jest zmiana na lepsze najbliższej okolicy stadionu przy al. Piłsudskiego 138.

#BoiskoDlaWidzewa jest zaplanowane pomiędzy ulicami Sępią a Widzewską. Będzie ogólnodostępne dla mieszkańców z możliwością rezerwacji terminów poprzez system internetowy.

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Łodzi 2018 trwa od 16 września. Możliwe jest oddawanie głosów przez internet lub za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych (głosować można tylko raz - w jeden, wybrany sposób).

Za sprawą wspomnianiego Rafała Markwanta i OSK "Tylko Widzew" w piątek, czyli w dniu meczu z Ursusem Warszawa, przed stadionem Widzewa stanie specjalny autobus. W godzinach 17:00-19:00 będzie można oddać w nim głos na budżet obywatelski. Przypominamy - najważniejszy jest projekt ponadosiedlowy pod nr. L0145!

Informacje dotyczące głosowania zawarliśmy też na stronie https://budzet.widzew.com/ i www.lodz.pl/budzet_obywatelski.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Śniadanie Widzewskiego Klubu Biznesu 12.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela