Aktualności

250 dzieci na spotkaniu z piłkarzami Widzewa Łódź!

Kibice z fanklubu Tomaszów Mazowiecki, we współpracy z Widzewem Łódź, wznowili akcję "Od najmłodszych lat Razem Trenujemy Sport". W czwartek dwóch piłkarzy łódzkiego klubu odwiedziło Szkołę Podstawową nr 3 im. Józefa Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że projekt "Od najmłodszych lat Razem Trenujemy Sport" to zwycięska inicjatywa w Tomaszowskim Budżecie Obywatelskim, zgłoszona przez przedstawicieli FC Tomaszów Mazowiecki. Akcja zakłada serię wizyt przedstawicieli łódzkiego klubu we wszystkich tomaszowskich szkołach podstawowych i szkołach średnich.

Odwiedziny piłkarzy Widzewa Łódź w Tomaszowie rozpoczęły się pod koniec 2019 roku, ale projekt został wyhamowany przez pandemię koronawirusa. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a setki dzieci mogły poznać zasady zdrowego odrożywiania oraz warunki, które trzeba spełnić, by zostać zawodowym sportowcem. Nie brakowało też informacji na temat historii czterokrotnego mistrza Polski.

W czwartek 16 września reprezentacja Widzewa po długiej przerwie zagościła w jednej z tomaszowskich podstawówek. Do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego dotarła delegacja złożona z rzecznika Klubu Marcina Tarocińskiego oraz zawodników Widzewa Łódź - Bartosza Guzdka i Mateusza Malca. Po krótkim przedstawieniu przybyłych gości, przyszedł czas na zawody sportowe i konkursy  z wiedzy o Klubie z al. Piłsudskiego 138.

We współzawodnictwie do wygrania były gry planszowe, dedykowane piórniki i szale RTS-u, a oprócz nagród wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe kubki i plany lekcji z logiem akcji "Od najmłodszych lat Razem Trenujmy Sport". Warto przypomnieć, że przed wybuchem pandemii do wszystkich uczestników projektu trafiły dedykowane koszulki. Po zakończeniu spotkania w szkole przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy. W widzewskiej lekcji wzięło udział 250 dzieci.

Zobacz galerię z wizyty piłkarzy Widzewa Łódź w SP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim [KLIKNIJ]

W imieniu władz Widzewa Łódź i przedstawicieli fanklubu Tomaszów Mazowieckiego dziękujemy pani dyrektor Lucynie Siudzińskiej i panu Marcinowi Rybakowi, którzy umożliwili przeprowadzenie "widzewskiej lekcji".


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - ŁKS 24.10.2021 cz. II

Widzew Łódź - ŁKS 24.10.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 33
2 Miedź Legnica 28
3 Korona Kielce 26
4 GKS Tychy 23
5 Arka Gdynia 23
6 Sandecja Nowy Sącz 22
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 22
Pełna tabela