Aktualności

Piłkarze w szkole, a uczniowie imponują wiedzą o Widzewie

Aleksander Kwiek i Michał Przybylski w ramach akcji "Rawa Mazowiecka z Widzewem od dziecka" odwiedzili uczniów szkoły podstawowej nr 4. Na piłkarzy Widzewa czekało około 500 dzieciaków!

To druga odsłona akcji fan clubu czterokrotnego mistrza Polski. Kibice z Rawy Mazowieckiej w ten sposób realizują warty 22 tys. zł projekt, który wygrał w głosowaniu w tamtejszym budżecie obywatelskim.

 

W kwietniu widzewiacy byli w SP nr 2, a w poniedziałek w SP nr 4. Tam w hali sportowej obok szkoły zgromadziło się około 500 uczniów. Dzieci odwiedzili Aleksander Kwiek i Michał Przybylski.

Po przedstawieniu w skrócie historii Widzewa, uczniowie zadawali pytania piłkarzom. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Widzewiacy poprowadzili rozgrzewkę. Nie mieli z tym problemu, tym bardziej że Kwiek ma licencję trenerską UEFA B. 35-letni pomocnik był jednak trochę stremowany, bo - jak przyznał - dawno nie prowadził zajęć.

Po rozgrzewce rozegrano mecz 2x7 minut. W nim lepsza okazała się drużyna prowadzona przez Przybylskiego 5:3, a obaj widzewiacy strzelili po jednym golu. W konkursie rzutów karnych lepszy był za to zespól Olka Kwieka.

Po wysiłku fizycznym, uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą teoretyczną. 12 drużyn odpowiadało na pytania z historii Widzewa. Do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka.

- Byli świetnie przygotowani. Jestem pod wrażeniem - podkreślał Aleksander Kwiek. - Wizyty w szkołach to świetna promocja klubu. Wpajanie kibicowania Widzewowi już dzieciakom na pewno przyniesie świetne efekty - dodał.

Ostatni akord spotkania to wspólne zdjęcia, autografy i rozmowy.

W ramach akcji "Rawa Mazowiecka z Widzewem od dziecka" widzewiacy jeszcze raz zawitają do rawskiej szkoły. To jednak nie koniec, bo uczniowie szkoły przyjadą z rewizytą. Będą na najbliższym spotkaniu w Sercu Łodzi z GKS-em Wikielec.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening wieczorny 17.10.2019

Trening wieczorny 17.10.2019

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela