Aktualności

Piłkarze w szkole, a uczniowie imponują wiedzą o Widzewie

Aleksander Kwiek i Michał Przybylski w ramach akcji "Rawa Mazowiecka z Widzewem od dziecka" odwiedzili uczniów szkoły podstawowej nr 4. Na piłkarzy Widzewa czekało około 500 dzieciaków!

To druga odsłona akcji fan clubu czterokrotnego mistrza Polski. Kibice z Rawy Mazowieckiej w ten sposób realizują warty 22 tys. zł projekt, który wygrał w głosowaniu w tamtejszym budżecie obywatelskim.

 

W kwietniu widzewiacy byli w SP nr 2, a w poniedziałek w SP nr 4. Tam w hali sportowej obok szkoły zgromadziło się około 500 uczniów. Dzieci odwiedzili Aleksander Kwiek i Michał Przybylski.

Po przedstawieniu w skrócie historii Widzewa, uczniowie zadawali pytania piłkarzom. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Widzewiacy poprowadzili rozgrzewkę. Nie mieli z tym problemu, tym bardziej że Kwiek ma licencję trenerską UEFA B. 35-letni pomocnik był jednak trochę stremowany, bo - jak przyznał - dawno nie prowadził zajęć.

Po rozgrzewce rozegrano mecz 2x7 minut. W nim lepsza okazała się drużyna prowadzona przez Przybylskiego 5:3, a obaj widzewiacy strzelili po jednym golu. W konkursie rzutów karnych lepszy był za to zespól Olka Kwieka.

Po wysiłku fizycznym, uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą teoretyczną. 12 drużyn odpowiadało na pytania z historii Widzewa. Do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka.

- Byli świetnie przygotowani. Jestem pod wrażeniem - podkreślał Aleksander Kwiek. - Wizyty w szkołach to świetna promocja klubu. Wpajanie kibicowania Widzewowi już dzieciakom na pewno przyniesie świetne efekty - dodał.

Ostatni akord spotkania to wspólne zdjęcia, autografy i rozmowy.

W ramach akcji "Rawa Mazowiecka z Widzewem od dziecka" widzewiacy jeszcze raz zawitają do rawskiej szkoły. To jednak nie koniec, bo uczniowie szkoły przyjadą z rewizytą. Będą na najbliższym spotkaniu w Sercu Łodzi z GKS-em Wikielec.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela