Aktualności

Piłkarze spoza kadry meczowej zagrali z Nerem Poddębice

W sobotę, zanim zespół Radosława Mroczkowskiego, zagrał o ligowe punkty, zawodnicy, którzy nie znaleźli się w osiemnastce na mecz z ROW-em 1964 Rybnik, wystąpili w sparingu z Termami Nerem Poddębice.

Zaplanowany na godzinę 12 w ośrodku treningowym w parku 3 Maja mecz był dla kilku zawodników szerokiej kadry pierwszego zespołu Widzewa okazją do udowodnienia swojej przydatności w walczącym o awans do pierwszej ligi zespole. Dla innych rywalizacja z Termami Nerem była okazją do odbudowy formy meczowej (między innymi wracający po kontuzji Simonas Paulius i Marcin Kozłowski czy nowi w zespole Kohei Kato i Marcel Stefaniak) albo utrzymania rytmu meczowego (zawieszony za nadmiar żółtych kartek Tomasz Wełna czy chory ostatnio Marcel Pięczek).

Ostatecznie łodzianie, których z ławki prowadził trener Radosław Mroczkowski, przy bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych (mocny wiatr i intensywne opady deszczu) pokonali rywala z Poddębic pewnie 5:0, choć przy odrobinę lepszej skuteczności wynik mógłby być dużo wyższy. Trzy bramki zaaplikował przeciwnikowi Kacper Falon, a dwa trafienia (z rzutów karnych) dołożył Maciej Kazimierowicz.

Szkoleniowcowi pierwszej drużyny pokazać mogli się tego dnia w reżimie meczowym młodzi, utalentowani widzewscy nastolatkowie: Grzegorz Gibki, Jakub Kmita, Jakub Jasiński, Marcel Sieroń i Konrad Cieślak. Pierwsi dwaj na co dzień trenują pod okiem Mroczkowskiego, ale nie zaliczyli jeszcze oficjalnego debiutu w oficjalnym meczu, a pozostali znajdują się w kadrze drużyny rezerw trenowanej przez Jakuba Grzeszczakowskiego.

Widzew Łódź - Termy Ner Poddębice 5:0 (2:0)

Bramki: Kacper Falon (x3), Maciej Kazimierowicz (x2).

Skład Widzewa: Grzegorz Gibki - Marcin Kozłowski, Tomasz Wełna (66’ Konrad Cieślak), Marcel Pięczek, Maciej Kazimierowicz, Maciej Kmita, Kohei Kato, Simonas Paulius, Marcel Stefaniak, Kacper Falon, Jakub Jasiński (66’ Marcel Sieroń). 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 59
2 Olimpia Grudziądz 59
3 GKS Bełchatów 57
4 Elana Toruń 56
5 Widzew Łódź 55
6 Pogoń Siedlce 48
7 Stal Stalowa Wola 48
Pełna tabela