Aktualności

Pierwszy sprawdzian - zapowiedź meczu ze Zjednoczonymi Stryków

W sobotę widzewiacy rozegrają pierwszy tegoroczny mecz kontrolny. W samo południe na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego zmierzą się ze Zjednoczonymi Stryków.

Dla czerwono-biało-czerwonych sobotnia potyczka z drużyną ze Strykowa będzie pierwszym sprawdzianem przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną, która zadecyduje o tym, czy łodzianie kolejny rok z rzędu będą mogli świętować awans. Będzie to z pewnością wyjątkowe spotkanie dla nowego szkoleniowca Widzewa, Przemysława Cecherza. Będzie to bowiem premierowy mecz pod jego wodzą jak trenera ekipy z miasta włókniarzy.

Sobotnie starcie będzie również pierwszą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przez nowych graczy, a mowa tu rzecz jasna o Macieju Kazimierowiczu, Sebastianie Olczaku czy Macieju Humerskim. W spotkaniu prawdopodobnie nie wystąpi Patryk Wolański, który narzeka na lekki uraz. Ponad to o swojej przydatności do drużyny będą chcieli przekonać łódzkiego szkoleniowca gracze testowani: Dawid Kamiński, Piotr Okuniewicz, Patryk Baran, Marcin Nowak czy dobrze znani trenerowi Cecherzowi - Paweł Broniszewski oraz Adam Radwański.

Zjednoczeni to dobrze znany Widzewowi zespół. Ekipa ze Strykowa dwukrotnie mierzyła się z RTS w minionym sezonie, kiedy to rywalizowała w IV lidze. Dwukrotnie lepsi byli łodzianie, którzy oba starcia rozstrzygnęli wynikiem 2:0. Najbliższy rywal łodzian zakończył sezon na ósmej pozycji, widzewiacy zaś mogli cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

W tym sezonie w Strykowie humory nie dopisują. Zespół zaliczył bardzo słabą rundę jesienną, którą skończył na piętnastej pozycji z dorobkiem jedynie dwudziestu jeden punktów i przewagą tylko trzech "oczek" nad przedostatnim zespołem Mechanika Radomsko. Długo nie trzeba było zatem czekać, aż w klubie pojawi się nowy trener, a został nim dobrze znany w Łodzi Tomasz Muchiński.

Wszystkich kibiców, którym mróz niestraszny, zapraszamy w samo południe na obiekt Chojeńskiego Klubu Sportowego.

RTS Widzew Łódź - Zjednoczeni Stryków / 21 stycznia 2017 r., godz. 12:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 23.09.2020

Trening 23.09.2020

Tabela rozgrywek

10 GKS Tychy 5
11 Zagłębie Sosnowiec 3
12 Resovia 3
13 Widzew Łódź 3
14 GKS Bełchatów 2
15 Puszcza Niepołomice 1
16 Stomil Olsztyn 1
Pełna tabela