Aktualności

Pierwszy sprawdzian na tureckiej ziemi

W Turcji będzie już godzina 16:00, a w Polsce dopiero 14:00, gdy piłkarze Widzewa wybiegną na boisko Goldcity Sport Complex w Alanyi, gdzie rozegrają pierwszy sparing podczas zgrupowanie na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Na początek widzewiacy spotkają z rodzimym rywalem - Stalą Mielec. Co ciekawe, to nie będzie pierwszy "krajowy" sparing w historii wizyt Widzewa w Turcji, bo w lutym 2004 grali tutaj z Pogonią Szczecin (remis 0:0), a rok później z Cracovią (porażka 1:4). Czyli do kompletu brakuje sparingowego zwycięstwa w Turcji z przeciwnikiem z Polski.

O to jednak łatwo nie będzie, bo Stal należy do ścisłej czołówki pierwszoligowców w tym sezonie. Po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce, premiowane bezpośrednim awansem do ekstraklasy. O tym, że zespół z Mielca ma ambicje walki o powrót po 24 latach przerwy do krajowej elity świadczy nie tylko obecne miejsce w ligowej tabeli, ale również zimowe transfery.

Zespół z Podkarpacia wzmocnili m.in. obrońca Jakub Bartosz z krakowskiej Wisły oraz napastnik Michał Żyro z Korony Kielce, znany głównie z występów w barwach stołecznej Legii. Obaj razem mają na koncie blisko 200 występów w ekstraklasie. Ponadto do Stali przyszedł Robert Dadok, pomocnik ze Stalowej Woli, który w poprzednim sezonie strzelił Widzewowi dwa gole w meczu II ligi, przegranego przez łodzian 0:3.

Jak widać, widzewiaków czeka trudne wyzwanie i bez wątpienia Stal będzie najmocniejszym rywalem ze wszystkich dotychczasowych przeciwników w zimowych sparingach lidera II ligi. W tym meczu trener Marcin Kaczmarek będzie miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy, których zabrał do Turcji, z wyjątkiem Daniela Mąki i Kornela Kordasa, którzy nadal trenują indywidualnie i wracają do formy po kontuzjach.

Relację na żywo z tego spotkania kibice Widzewa będą mogli śledzić na oficjalnym koncie klubu na Twitterze. Natomiast tuż po zakończeniu sparingu na stronie widzew.com zostanie opublikowana relacja z przebiegu boiskowych wydarzeń.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela