Aktualności

Pierwszoligowiec sprawdzi formę widzewiaków

Obóz w Uniejowie powoli dobiega końca. Na jego zakończenie podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się ze Stomilem Olsztyn, występującym aktualnie na zapleczu ekstraklasy.

Łodzianie od poniedziałku przygotowują się do sezonu na pełnych obrotach, zaliczając dwa treningi dziennie. Zgrupowanie powoli dobiega końca, a jednym z jego podsumowań będzie sobotni mecz ze Stomilem Olsztyn. W porównaniu ze środowym sparingiem z Wartą Poznań, wygranym 1:0, w kadrze Widzewa Łódź z pewnością zajdą dwie zmiany.  W starciu ze Stomilem nie zobaczymy strzelca zwycięskiej bramki z Wartą Danilo Ardzinby, który zakończył testy w łódzkim klubie.

Zabraknie również Bartłomieja Rakowskiego, który nabawił się urazu. W obliczu jego absencji trener Smuda może zdecydować się na wypróbowanie na tej pozycji któregoś z ofensywnych zawodników lub zdecydować się na dłuższy występ Marcina Pigiela. Biorąc jednak pod uwagę zmęczenie zawodników intensywnymi treningami, ta druga opcja wydaje się mniej prawdopodobna.

Stomil Olsztyn występuje w rozgrywkach I ligi, ale łodzianie zapewniają, że poziom rozgrywkowy rywala jest dla nich sprawą drugorzędną. - Nie patrzymy na to, czy to pierwsza liga, czy ekstraklasa czy trzecia liga. Mamy taki zespół, że z każdym musimy dawać sobie radę. Mam tylko nadzieję, że boisko będzie w lepszym stanie i będziemy mogli pograć trochę w piłkę. Będziemy oczywiście odczuwać trud tego obozu, ale każdy zawodnik dostanie po czterdzieści pięć minut. Jeśli wybiegamy to i zagramy na 100 procent, to wynik będzie dla nas korzystny - powiedział Marcin Kozłowski.

Na półmetku rozgrywek zespół prowadzony przez Kamila Kieresia zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli i wiosną z pewnością będzie musiał bić się o utrzymanie, bo znajduje się na miejscu oznaczającym grę w barażach. W trakcie okresu przygotowawczego olsztynianie są jednak w wybornej formie. Wygrali wszystkie mecze kontrolne, w każdym strzelając przynajmniej trzy bramki. Łódzka defensywa może mieć w tym meczu sporo pracy.

Spotkanie Widzewa z pierwszoligowcem rozpocznie się o 12:00, a transmisję przeprowadzi WidzewTV (dostęp do transmisji uzyskać można na stronie tv.widzew.com).

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn / sobota 10 lutego 2017 r., godzina 12:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela