Aktualności

Pierwsza widzewska Noc Muzeów za nami [WIDEO]

W sobotę 16 maja stadion Widzewa zadebiutował na liście atrakcji Łódzkiej Nocy Muzeów. Na razie w wersji on-line, ale zainteresowanie wycieczką po Sercu Łodzi potwierdza, że warto pojawić się w nim osobiście.

Oczywiście na razie, z uwagi na obostrzenia administracyjne, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, stadion przy Al. Piłsudskiego 138 jest niedostępny dla zwiedzających. Mamy jednak nadzieję, że już wkrótce nie tylko kibice będą mogli wrócić na trybuny, ale też wszyscy zainteresowani dostaną szansę zobaczyć ten wyjątkowy obiekt od środka.

Od początku funkcjonowania, czyli od marca 2017, był on już celem wielu wycieczek i wizyt. Nowoczesny stadion Widzewa, który skrywa w sobie ducha 110-letniej historii wspaniałego klubu, czterokrotnego mistrza Polska i dumnego reprezentanta kraju na arenie międzynarodowej, to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez osoby również nieinteresujące się na co dzień sportem.

Dlatego trudno się dziwić, że w 2019 roku obiekt ten w plebiscycie magistratu wybrany został głosami mieszkańców "Turystyczną Ikoną Łodzi". Nie mogło go więc zabraknąć na liście najciekawszych atrakcji tegorocznej Łódzkiej Nocy Muzeów. W 2020 roku to popularne wśród łodzian święto kulturalne zorganizowane zostać musiało w wersji on-line, ale nie przeszkodziło to klubowi zabrać wszystkich zainteresowanych w pasjonującą wirtualną podróż po stadionie i historii klubu.

Wycieczkę, podobnie jak te tradycyjne, piesze, oprowadził doskonale znany fanom Widzewa Marcin Tarociński. Towarzyszyła mu kamera WidzewTV. Dzięki temu klubowa telewizja przygotowała prawie półgodzinny materiał wideo, którego premiera miała miejsce w sobotę 16 maja, właśnie w ramach Łódzkiej Nocy Muzeów on-line.

Od niedzieli 17 maja, w wirtualną podróż po "Sercu Łodzi" wybrać można się w każdej chwili za pośrednictwem kanału klubowej telewizji w serwisie YouTube (SUBSKRYBUJ). W oczekiwaniu na powrót do normalności zapraszamy do naszego, wspólnego widzewskiego domu - on-line. To wyjątkowa podróż do wnętrza pięknej historii - historii, która trwa i tworzy się na naszych oczach.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela