Aktualności

Piękny jubileusz Adriana Budki

Mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki był dwusetnym spotkaniem ligowym Adriana Budki w barwach Widzewa Łódź.

Mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki był wyjątkowym spotkaniem dla kapitana Widzewa Łódź, Adriana Budki. W meczu inaugurującym wiosenne zmagania podopiecznych Przemysława Cecherza na III-ligowym froncie, doświadczony zawodnik rozegrał swoje 200. ligowe spotkanie w czerwono-biało-czerwonych barwach.

Urodzony w Zduńskiej Woli zawodnik potrzebował blisko 20 lat, żeby rozegrać dla czterokrotnych mistrzów Polski dwieście spotkań na ligowych boiskach. Warto zaznaczyć, że złożyły się na to występy na aż czterech różnych poziomach rozgrywkowych, co czyni to osiągnięcie wyjątkowym i ciężkim do pobicia. Jednocześnie pokazuje, że Adrian Budka to prawdziwy widzewiak, z krwi i kości, który jest z klubem na dobre i na złe.

37-letni zawodnik trafił na Al. Piłsudskiego w 1998 roku, a czyli prawie dwie dekady temu. W swoim pierwszym sezonie (1998/99) rozegrał 7 ligowych spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej, a debiutował w wyjazdowym meczu z GKS Katowice, który zakończył się triumfem widzewiaków 2:0. W XX wieku zawodnik nie rozegrał już kolejnych spotkań w walce o ligowe punkty, choć znajdował się w kadrze czerwono-biało-czerwonych. Kibice czterokrotnych mistrzów Polski na kolejne ligowe podboje Adriana Budki musieli czekać do sezonu 2006/07, kiedy to - po kilkuletniej przerwie – zawodnik wrócił do łódzkiego klubu. Przez następne lata pomocnik był podporą Widzewa Łódź, z którym to toczył boje na boiskach ekstraklasy i I ligi. W tym czasie zawodnik zanotował swój setny występ w barwach Widzewa na boiskach najwyżej ligi, dwukrotnie wygrał I ligę, a także zadebiutował w reprezentacji Polski.

Po reaktywacji Widzewa Łódź, kiedy klub stawiał pierwsze kroki w IV lidze, zawodnik wznowił piłkarską karierę i wrócił do klubu, któremu kibicował od dzieciństwa. Charakterny piłkarz był podporą czerwono-biało-czerwonych w IV lidze i walnie przyczynił się do awansu, a jesienią sezonu 2016/2017 był podstawowym zawodnikiem łódzkiego zespołu.

Adrian Budka na ligowych boiskach w barwach Widzewa:

Ekstraklasa - 101 spotkań
 I liga - 56
III liga - 17
IV liga – 26

37-latek rozegrał dla Widzewa już 213 spotkań w walce o stawkę. Poza ligowymi występami ma on na swoim koncie 8 występów w Pucharze Polski, 3 mecze w Pucharze Ekstraklasy oraz 2 spotkania w Pucharze Ligi.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 21.08.2019

Tabela rozgrywek

5 Garbarnia Kraków 10
6 Olimpia Elbląg 9
7 Błękitni Stargard 9
8 Widzew Łódź 8
9 GKS Katowice 7
10 Elana Toruń 7
11 Lech II Poznań 7
Pełna tabela