Aktualności

Pięciu piłkarzy odchodzi z Widzewa

Z końcem lipca, z uwagi na wygaśnięcie obowiązujących kontraktów, pięciu zawodników rozstało się z klubem z al. Piłsudskiego 138.

W przyszłym sezonie barw Widzewa nie będą dalej reprezentować: Patryk Wolański, Łukasz Turzyniecki, Christoper Mandiangu i Hubert Wołąkiewicz oraz Kornel Kordas, który po skończeniu wypożyczenia wrócił do Korony Kielce.

Wolański pierwszy raz do Widzewa trafił w 2011 roku. Po udanych dwóch latach w drużynie grającej w Młodej Ekstraklasie w lutym 2014 roku zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dobre występy w łódzkiej drużynie zaowocowały przenosinami do Danii. Wiosną 2017 roku Wolański wrócił do klubu z al. Piłsudskiego 138 i był ważnym punktem walczącego o kolejne awanse zespołu, pomagając w drodze z III do I ligi. W tym czasie wystąpił w 77 meczach ligowych, a w II lidze w sezonie 2018/2019 zaliczył w bramce komplet minut, broniąc między innymi dwa rzuty karne (trzeci dorzucił w minionych rozgrywkach).

Łukasz Turzyniecki do Widzewa dołączył półtora roku temu. 26-letni prawy obrońca szybko wywalczył sobie miejsce w składzie drużyny Radosława Mroczkowskiego i wiosną 2019 roku zanotował 13 meczów ligowych, w tym 11 w wyjściowym składzie. W minionych rozgrywkach był przede wszystkim zmiennikiem Łukasza Kosakiewicza, występując ostatecznie w ośmiu meczach ligowych, czterokrotnie od pierwszej minuty. Grał też w Totolotek Pucharze Polski, gdy Widzew wyeliminował Śląsk Wrocław.

Minionego lata do klubu dołączył z kolei Christopher Mandiangu. Zmiennik w talii Marcina Kaczmarka to autor wielu dynamicznych rajdów na skrzydle i czterech bramek ligowych. Co ciekawe, dwie z nich miały olbrzymie znaczenie dla rozstrzygnięć obu meczów z Lechem II Poznań. 28-letni skrzydłowy wystąpił w 25 meczach ligowych i dwóch pucharowych (czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie Widzewa).

Niedługo po "Massambinho" do klubu, na zasadzie wypożyczenia z Korony Kielce, dołączył Kornel Kordas. 20-letni lewy obrońca przez cały sezon toczył zacięty bój o miejsce w składzie z Marcelem Pięczkiem. Ostatecznie wystąpił w 23 meczach ligowych i dwóch Totolotek Pucharu Polski, 23 razy pojawiając się na placu gry od pierwszej minuty.

Zimą, w obliczu poważnego urazu Krystiana Nowaka, klub zakontraktował Huberta Wołąkiewicza, który z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem walczącej o awans drużyny. Zagrał w dziewięciu meczach ligowych (osiem razy w pierwszym składzie). W starciu 33. kolejki z Resovią Rzeszów 34-letni środkowy obrońca w drugiej połowie meczu zajął w bramce miejsce ukaranego czerwoną kartką Wojciecha Pawłowskiego.

Dziękujemy Patrykowi, Łukaszowi, Chrisowi, Kornelowi i Hubertowi za reprezentowanie barw Widzewa i życzymy powodzenia w dalszych karierach piłkarskich!

***

Decyzją trenera Enkeleida Dobiego Daniel Mąka, którego kontrakt również wygasa z końcem lipca, oraz wypożyczeni w minionym sezonie z Widzewa Michael Ameyaw i Przemysław Banaszak stawią się na pierwszym treningu drużyny przed nowym sezonem, żeby szkoleniowiec mógł ocenić ich przydatność do zespołu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pierwszy trening 03.08.2020

Pierwszy trening 03.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela