Aktualności

Pięć gwiazdek dla Widzewa - Serce Łodzi nominowane do nagrody "Stadion Roku"

Obiekt Widzewa znalazł się w prestiżowym gronie 27 obiektów z całego świata, które powstały w 2017 roku nominowanych w wyborach „Stadium of the Year”.

Obiekt przy al. Piłsudskiego 138 ma szansę na tytuł Stadionu Roku 2017. Jako jeden z 27 stadionów z 19 krajów oddanych do użytku w ubiegłym roku znalazł się na liście kandydatów do tego zaszczytnego miana.

#SerceŁodzi znalazło się w gronie takich obiektów jak np. Super Bowl w Atlancie, dwa największe stadiony Mistrzostw Świata 2018 czy najnowszy hiszpański gigant - Wanda Metropolitano w Madrycie. Na liście są też przykłady architektury sportowej z Ameryki Łacińskiej czy nawet Turkmenistanu i Gabonu.

Jedna z nagród przyznawana jest za głosowanie publiczne, w którym udział wziąć może każdy. Zliczony może być tylko jeden głos z danego urządzenia, tj. komputera lub telefonu. By wziąć udział, należy wybrać z listy stadiony i przyznać im noty od pięciu gwiazdek (wiadomo dla którego) do jednej. W głosowaniu wzięło udział ponad 35 tysięcy osób z ponad 60 krajów. Czas na decyzję do 4 marca.

Zapraszamy kibiców do głosowania na nasz stadion:

Głosować można TU

Drugą nagrodę przyzna jury złożone z ekspertów w dziedzinie projektowania stadionów. Piątka architektów ma łącznie na koncie ponad 20 projektów stadionów, w tym areny w Polsce, Rosji, Turcji czy Arabii Saudyjskiej. W zespole znaleźli się: Nick Birmingham (Arup Associates, Londyn), Riccardo Cestari (Londyn), Siergiej Czoban (SPEECH, Moskwa), Bünyamin Derman (DB Architects, Stambuł) oraz dr Maria Sipińska-Małaszyńska (APA Sipińska Małaszyński, Poznań/Warszawa).

26 lutego jury najpierw ogłosi finałową dziesiątkę najciekawszych stadionów. Następnie, po ich dalszej analizie, wybierze zwycięzca. Najlepszy stadion 2017 poznamy oficjalnie 7 marca.

Stadion Roku (Stadium of the Year) to największy tego rodzaju plebiscyt na świecie. Rozpoczęty osiem lat temu tylko wśród polskiej publiczności, dziś jest rozpoznawalny w ponad 80 krajach i odbywa się w dwóch językach. Największą popularnością cieszy się w obu Amerykach oraz Europie.

W minionym roku nagrody przyznano Vodafone Park (Beşiktaş, Stambuł) i London Stadium (West Ham United, Londyn). 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Słoneczna niedziela w Alanyi 16.02.2020

Słoneczna niedziela w Alanyi 16.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela