Aktualności

PGE Widzew Cup z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

29 września w bazie treningowej w Parku 3 Maja, a także na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 odbędzie się wielki turniej dla dzieci z rocznika 2007 i młodszych.

W zawodach weźmie udział osiem drużyn z całej Polski – oprócz Widzewa będzie to m.in. Siarka Tarnobrzeg, Odra Opole, Elana Toruń czy KKS Kalisz. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy, a spotkania będą trwały 24 minuty. Mecze grupowe i półfinały będą rozgrywane w bazie treningowej przy ul. Małachowskiego na murawie hybrydowej.

Finał i mecz o trzecie miejsce zaplanowaliśmy przed meczem Widzew - Siarka Tarnobrzeg. - W ten sposób pewnie uda się spełnić marzenia młodych piłkarzy o grze na nowoczesnym stadionie w obecności tysięcy kibiców. Będą mogli zagrać tuż przed tym, jak na boisko wybiegną pierwsze drużyny - podkreśla Marcin Płuska, dyrektor Akademii Widzewa. - Organizacja turnieju z udziałem drużyn z całej Polski będzie doskonałym pomysłem na uczczenie stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Chcemy nie tylko popularyzować piłkę poprzez współzawodnictwo, ale także nie zapominamy o edukacji historycznej - dodaje.

Dzięki sponsorom Akademii Widzewa - firmie PGE i Wielkiej Orkiestrze Widzewskiej Pomocy - wszystkie dzieci będą mały zapewniony catering, wejście na mecz, a także medale, dyplomy i nagrody.

W imieniu widzewskiej młodzieży i klubu bardzo dziękujemy spółce PGE za okazane wsparcie. Przypominamy też, że WOWP jako sponsor strategiczny Akademii właśnie przelał kolejną transze finansowej pomocy.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Początek przygotowań do rundy wiosennej 14.01.2019

Początek przygotowań do rundy wiosennej 14.01.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela