Aktualności

PGE Widzew Cup z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

29 września w bazie treningowej w Parku 3 Maja, a także na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 odbędzie się wielki turniej dla dzieci z rocznika 2007 i młodszych.

W zawodach weźmie udział osiem drużyn z całej Polski – oprócz Widzewa będzie to m.in. Siarka Tarnobrzeg, Odra Opole, Elana Toruń czy KKS Kalisz. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy, a spotkania będą trwały 24 minuty. Mecze grupowe i półfinały będą rozgrywane w bazie treningowej przy ul. Małachowskiego na murawie hybrydowej.

Finał i mecz o trzecie miejsce zaplanowaliśmy przed meczem Widzew - Siarka Tarnobrzeg. - W ten sposób pewnie uda się spełnić marzenia młodych piłkarzy o grze na nowoczesnym stadionie w obecności tysięcy kibiców. Będą mogli zagrać tuż przed tym, jak na boisko wybiegną pierwsze drużyny - podkreśla Marcin Płuska, dyrektor Akademii Widzewa. - Organizacja turnieju z udziałem drużyn z całej Polski będzie doskonałym pomysłem na uczczenie stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Chcemy nie tylko popularyzować piłkę poprzez współzawodnictwo, ale także nie zapominamy o edukacji historycznej - dodaje.

Dzięki sponsorom Akademii Widzewa - firmie PGE i Wielkiej Orkiestrze Widzewskiej Pomocy - wszystkie dzieci będą mały zapewniony catering, wejście na mecz, a także medale, dyplomy i nagrody.

W imieniu widzewskiej młodzieży i klubu bardzo dziękujemy spółce PGE za okazane wsparcie. Przypominamy też, że WOWP jako sponsor strategiczny Akademii właśnie przelał kolejną transze finansowej pomocy.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 17.04.2019

Trening 17.04.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 54
2 Widzew Łódź 50
3 Olimpia Grudziądz 47
4 Elana Toruń 47
5 GKS Bełchatów 45
6 Górnik Łęczna 43
7 Stal Stalowa Wola 41
Pełna tabela