Aktualności

PGE Widzew Cup z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

29 września w bazie treningowej w Parku 3 Maja, a także na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 odbędzie się wielki turniej dla dzieci z rocznika 2007 i młodszych.

W zawodach weźmie udział osiem drużyn z całej Polski – oprócz Widzewa będzie to m.in. Siarka Tarnobrzeg, Odra Opole, Elana Toruń czy KKS Kalisz. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy, a spotkania będą trwały 24 minuty. Mecze grupowe i półfinały będą rozgrywane w bazie treningowej przy ul. Małachowskiego na murawie hybrydowej.

Finał i mecz o trzecie miejsce zaplanowaliśmy przed meczem Widzew - Siarka Tarnobrzeg. - W ten sposób pewnie uda się spełnić marzenia młodych piłkarzy o grze na nowoczesnym stadionie w obecności tysięcy kibiców. Będą mogli zagrać tuż przed tym, jak na boisko wybiegną pierwsze drużyny - podkreśla Marcin Płuska, dyrektor Akademii Widzewa. - Organizacja turnieju z udziałem drużyn z całej Polski będzie doskonałym pomysłem na uczczenie stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Chcemy nie tylko popularyzować piłkę poprzez współzawodnictwo, ale także nie zapominamy o edukacji historycznej - dodaje.

Dzięki sponsorom Akademii Widzewa - firmie PGE i Wielkiej Orkiestrze Widzewskiej Pomocy - wszystkie dzieci będą mały zapewniony catering, wejście na mecz, a także medale, dyplomy i nagrody.

W imieniu widzewskiej młodzieży i klubu bardzo dziękujemy spółce PGE za okazane wsparcie. Przypominamy też, że WOWP jako sponsor strategiczny Akademii właśnie przelał kolejną transze finansowej pomocy.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

A1 Junior: Widzew Łódź - UKS SMS Łódź 10.11.2018

A1 Junior: Widzew Łódź - UKS SMS Łódź 10.11.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 37
2 Radomiak Radom 34
3 Elana Toruń 32
4 Olimpia Grudziądz 31
5 GKS Bełchatów 30
6 Górnik Łęczna 29
7 Stal Stalowa Wola 27
Pełna tabela