Aktualności

Petar Mikulić podpisał kontrakt z Widzewem

Kolejny nowy piłkarz dołączył oficjalnie do zespołu z alei Piłsudskiego 138. Umowę z Widzewem podpisał chorwacki lewy obrońca Petar Mikulić.

Ten urodzony w 2000 roku zawodnik jest wychowankiem klubu Hajduk Split. Jeszcze jako junior przeszedł do Interu Zapresić, a następnie grał w zespołach NK Vrapce i NK Długopolje. W sierpniu 2018 roku z tego ostatniego klubu przeniósł się do krajowego potentata - Dinama Zagrzeb. Po roku gry w rezerwach mistrza Chorwacji został wypożyczony do zespołu Croatia Zmijavci.

W barwach tej drużyny grającej w II lidze Chorwacji zaliczył w sezonie 2019-2020 16 występów i zanotował jedną asystę. 2.HNL to odpowiednik polskiej I ligi. Jej rozgrywki zostały zakończone z powodu pandemii koronawirusa w marcu tego roku, gdy zespół, w którym grał Mikulić zajmował 2. miejsce w tabeli. Był tam podstawowym zawodnikiem i 15 z 16 meczów zaliczył w pełnym wymiarze czasowym.

Petar Mikulić to młodzieżowy reprezentant kraju aktualnych wicemistrzów świata. Swój pierwszy mecz w barwach Chorwacji rozegrał w maju 2014 roku w drużynie U-14. W tej kategorii wiekowej zaliczył 4 występy. Następnie po 11 razy zagrał w narodowych drużynach do lat 16 i 17. W tej pierwszej zdobył bramkę w meczu z Czarnogórą. Był też powoływany do reprezentacji Chorwacji do lat 18 i 19. Ogółem w juniorskich drużynach swojego kraju rozegrał 31 meczów i strzelił 1 gola.

Wybrałem Widzew i Polskę, bo szukałem nowego wyzwania i chcę coś zmienić w sobie, dalej poprawiać moją grę. Poza tym w Chorwacji, tylko, gdy grasz dla Hajduka lub Dinama, możesz poczuć dobry doping, ale też presję ze strony kibiców. Na to liczę w Widzewie - powiedział Petar Mikulić tuż po podpisaniu kontraktu. 20-letni lewy obrońca przeszedł do Widzewa z Dinamo Zagrzeb na zasadzie transferu definitywnego. Chorwat podpisał z łódzkim klubem kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Widzew Łódź - Orzeł Parzęczew 02.05.2021

Tabela rozgrywek

4 Górnik Łęczna 48
5 ŁKS Łódź 47
6 Arka Gdynia 46
7 Widzew Łódź 40
8 Odra Opole 39
9 Sandecja Nowy Sącz 37
10 Miedź Legnica 37
Pełna tabela