Aktualności

Peruwiańczyk na testach w Widzewie

Do trenujących w Gutowie Małym łodzian w piątek dołączy Daniel Sanchez. 27-latek w czwartek wieczorem przyleciał do Polski.

Ofensywny pomocnik całą dotychczasową karierę piłkarską spędził w ojczyźnie. Niemal dekadę temu "Dani" uchodził w swoim kraju za duży talent. Z reprezentacją Peru do lat 17 dotarł nawet do ćwierćfinału mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej w 2007 roku w Korei Południowej. Występ na tym turnieju okazał się dla niego szybką przepustką do pierwszego składu Sportingu Cristal. Jako młody talent rozegrał dla tego klubu 100 spotkań, strzelając 12 bramek.

Choć początkowo kariera Daniela Sancheza rozwijała się znakomicie i wróżono mu transfer do Europy, kolejne lata spędził jednak w Peru. Teraz chce wreszcie spróbować sił na Starym Kontynencie i wierzy, że trener Franciszek Smuda, który współpracował już z piłkarzami z Ameryki Południowej, doceni jego walory sportowe.

Mocnymi stronami filigranowego zawodnika są przede wszystkim: dobra kontrola piłki, strzały z dystansu i stałe fragmenty gry.

Próbkę umiejętności Sancheza obejrzeć można w serwisie YouTube.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 16.02.2019

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 16.02.2019

Tabela rozgrywek

1 Radomiak Radom 41
2 Widzew Łódź 39
3 Elana Toruń 36
4 GKS Bełchatów 34
5 Górnik Łęczna 34
6 Stal Stalowa Wola 31
7 Olimpia Grudziądz 31
Pełna tabela