Aktualności

Peruwiańczyk na testach w Widzewie

Do trenujących w Gutowie Małym łodzian w piątek dołączy Daniel Sanchez. 27-latek w czwartek wieczorem przyleciał do Polski.

Ofensywny pomocnik całą dotychczasową karierę piłkarską spędził w ojczyźnie. Niemal dekadę temu "Dani" uchodził w swoim kraju za duży talent. Z reprezentacją Peru do lat 17 dotarł nawet do ćwierćfinału mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej w 2007 roku w Korei Południowej. Występ na tym turnieju okazał się dla niego szybką przepustką do pierwszego składu Sportingu Cristal. Jako młody talent rozegrał dla tego klubu 100 spotkań, strzelając 12 bramek.

Choć początkowo kariera Daniela Sancheza rozwijała się znakomicie i wróżono mu transfer do Europy, kolejne lata spędził jednak w Peru. Teraz chce wreszcie spróbować sił na Starym Kontynencie i wierzy, że trener Franciszek Smuda, który współpracował już z piłkarzami z Ameryki Południowej, doceni jego walory sportowe.

Mocnymi stronami filigranowego zawodnika są przede wszystkim: dobra kontrola piłki, strzały z dystansu i stałe fragmenty gry.

Próbkę umiejętności Sancheza obejrzeć można w serwisie YouTube.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela